У «Домі милосердя св. Миколая» у Львові освятили каплицю

30 грудня 2019

29 грудня 2019 року у «Домі милосердя св. Миколая» на вул. Короленка, 7, освятили каплицю. Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ високопреосвященний владика Ігор Возьняк у співслужінні із собором священників Львівської архиєпархії.

У «Домі милосердя св. Миколая» у Львові освятили каплицю

До спільної молитви долучилися численні діти, які будуть у центрі діяльності «Дому милосердя», представники влади, зокрема міський голова Львова Андрій Садовий із дружиною Катериною, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко, також волонтери, освітяни, усі небайдужі.

У своєму зверненні митрополит Ігор висловив слова вдячності усім, хто долучився до ідеї створення «Дому милосердя», а також нагородив о. Романа Прокопця грамотою з наданням права носити набедреник і золотий нагрудний хрест.

«Сьогодні тут освячено приміщення під каплицю і будуть лунати моління до Господа. На голос священника сам Господь сходить з неба, щоб бути поруч своїх дітей у Святому Причасті. У Божому Домі легше виявити всі свої бажання перед Творцем. Господь знає усі наші потреби, однак, він бажає, щоб його діти розмовляли з Ним та повідомляли про свої потреби. Ця каплиця — найважливіше приміщення у цьому домі, бо тут перебуватиме Ісус Христос під скромними видами хліба і вина. Тут священник в імені Господньому прощатиме людям гріхи. Тобто, Господь очищатиме душі, чинитиме їх святими. Св. ап. Павло писав до колосян: „Не говоріть неправди один одному, бо ви з себе скинули стару людину з її ділами й одягнулися в нову“. Хай Пресвята Богородиця опікується усіма вами».

На завершення Літургії о. Роман Прокопець, Голова Центру опіки сиріт, висловив слова вдячності митрополиту Ігореві, священникам, міському голові з депутатським корпусом за сприяння у справі «Дому милосердя», а також доброчинцям, волонтерам та усім людям, хто молитвою, працею, присутністю, словом і ділом допомагали у творенні «Дому милосердя».

У коментарі «Духовній величі Львова» о. Роман розповів про концепцію «Дому милосердя», який має стати відповіддю на потреби тих, хто сюди потраплятиме:

«Ціллю нашої концепції, яку ми зараз збираємо є те, щоб наш „Дім милосердя“ був відповіддю на потреби тих, хто сюди потрапить. Чи це будуть діти-сироти, чи студенти-випускники, будь-хто, хто переживає якусь кризу. Поки що, ми ці речі вивчаємо, бо потрібно зробити умови, щоб кожен себе тут комфортно почував. Найперше ми починаємо з каплиці, з того місця, де закінчується людська дія, а починається дія Божа. Тут діє Бог через нашу молитву і присутність. Зараз ми займаємось облаштуванням нашої каплиці, щоб люди тут зустрічали Бога. Другим важливим моментом є наша постійна присутність тут. Тому, ми організуємо офіс, такий наш осередок капеланства. Ми розробили проєкт „Соціальний хостел“, у найближчому часі будемо стартувати зі збором коштів. Хлопці й дівчата матимуть можливість тут не тільки проживати, але також і здобувати певний фах, починаючи від кулінарії й у інших напрямках», — наголосив о. Роман.

Фото: Роман Балук, Володимир Іванів
За матеріалами Христини Кутнів для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»