У Дебрецені (Угорщина) створено парафію УГКЦ

31 березня 2022

У неділю, 27 березня, для українців греко-католиків, які мешкають в м. Дебрецен (Угорщина) та околицях, було відслужено першу Божественну Літургію. Молитва відбулася в угорському греко-католицькому храмі Святих Петра і Павла.

У Дебрецені (Угорщина) створено парафію УГКЦ

Молитву очолив о. Дам’ян Габорій, священник для вірних УГКЦ в Угорщині. Співслужив о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, із василіанського монастиря в Маріяповч. У Літургії взяли участь представники консульства України в Ніредьгазі та українського самоврядування в Дебрецені. Цього дня велика кількість вірян приступила до Святих Таїнств Сповіді та Євхаристії. Про це інформує Пресслужба УГКЦ в Угорщині.

Після молитви відбулася зустріч українського духовенства з українською громадою, на якій було висвітлено духовні потреби людей: регулярні богослужіння, катехизації і підготовка дітей до Першої Сповіді.

Отець Дам’ян розповів присутнім, що Церква-мати пам’ятає про своїх людей і буде допомагати всім тим, чим може, щоб тільки забезпечити людей духовною опікою. Також священник подякував угорському митрополитові за те, що відкрив свої храми на території Угорщини для українців, та п. Віталієві Нетребі, голові українського самоврядування в Дебрецені, що допоміг в організації Літургії.

Довідка

Нещодавно українці, які мешкають в цьому регіоні, звернулися до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та угорського митрополита Филипа Кочіша, що потребують духовної опіки від своєї Церкви-матері. Число українців на цих теренах постійно збільшується у зв’язку з бойовими діями в Україні.

У Дебрецені розташована митрополича курія Угорської Греко-Католицької Церкви.

5 травня 2017 року Блаженніший Святослав брав участь у чині освячення митрополії.

9 вересня 2021 року Глава і Отець УГКЦ зустрівся із віцепрем’єром Угорщини п. Жолтом Шимєном, на якій угорський урядовець пообіцяв, що уряд виділить земельну ділянку для будівництва садочку, школи та храму УГКЦ в Будапешті.

11 вересня 2021 року Блаженіший Святослав очолив Архиєрейську Літургію в парафії Покрову Богородиці УГКЦ в Будапешті.

Ті, хто мешкає на території Дебрецена, можуть стежити за фейсбук-групою церковної громади.