У Болоньї засновано персональну парафію Апостольського екзархату в Італії

29 березня 2024

У свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, 25 березня 2024 року, для Апостольського екзархату в Італії відбулася важлива подія. У цей день було канонічно засновано персональну парафію екзархату у м. Болонья, адміністратором якої призначено душпастиря місцевої української громади і протопресвітера Флорентійсько-Болонського деканату о. Михайла Бойка.

У Болоньї засновано персональну парафію Апостольського екзархату в Італії

З цієї нагоди українську громаду у Болоньї відвідав владика Діонісій Ляхович та представники курії: протосинкел о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, та канцлер о. д-р Ігор Галей. Були присутніми також Директор відділу розвитку проєктів та душпастир у містах Форлі, Імола, Чезена та Фаенца о. Василь Романюк, о. Іван Сехна з м. Ріміні, генеральні вікарії архидієцезії Болоньї монс. Стефано Оттані і монс. Джованні Сілвані, Директор відділу «Мігрантес» о. Андреа Каньято та о. Доменіко Вітторіні з Чину отців августиніанців. Про це розповідає Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

Перед початком Божественної Літургії о. Михайло та вірні привітали владику Діонісія із короваєм, подякувавши йому за візит з нагоди свята Благовіщення Пресвятої Богородиці та заснування парафії.

До присутніх звернувся о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, який зазначив: «Сьогодні ми маємо багато нагод, щоб вознести до Господа Євхаристійну молитву та виразити Йому нашу вдячність. Під опікою Пресвятої Богородиці, Благовіщення якої святкуємо у цей день, ми зібрались, щоб насамперед подякувати Богові за дар розвитку родини нашого Апостольського екзархату, який щораз більше розбудовує свої внутрішні структури, необхідні для того, щоб наші вірні мали належну душпастирську опіку. Адже саме сьогодні, у місті Болонья ми канонічно засновуємо персональну парафію для українців, що проживають у трьох італійських провінціях — Болоньї, Равенни та Форлì Чезени».

Вітаючи вірних із важливою подією у житті їхньої громади, о. Теодосій також подякував місцевій архидієцезії, кардиналу Маттео Дзуппі та присутнім генеральним вікаріям за сприяння в утворенні парафії, за те, що серце Болонської Церкви є завжди відкрите для потреб місцевої української спільноти. Окрема подяка була скерована також о. Андреа Каньято за братерство та постійну підтримку української спільноти у місті.

Далі канцлер екзархату о. д-р Ігор Галей зачитав декрет Апостольського екзарха про заснування персональної парафії Святого Архистратига Михаїла з осідком у м. Болонья, а також декрет призначення адміністратором парафії о. Михайла Бойка. У межах новоствореної парафії, відповідно до рішення владики Екзарха, буде засновано дві капеланії — у м. Равенна та м. Форлì.

Після проголошення декретів розпочалася святкова Божественна Літургія, яку очолив владика Діонісій у співслужінні присутніх священників. На завершення владика Діонісій привітав місцеву українську спільноту із заснуванням парафії Апостольського екзархату у м. Болоньї, що стане ще більшим поштовхом для розвитку нашої Церкви на теренах цього італійського регіону. Єпископ подякував о. Михайлу за значний внесок у розбудову громади у Болоньї, яка є однією з найчисельніших і найактивніших в екзархаті, а також за його служіння протопресвітера Флорентійсько-Болонського деканату.

Зі словами вдячності до владики та присутніх звернувся також о. Михайло Бойко, подякувавши єпископу, присутнім священникам та своїм парафіянам за те, що розділили радість цієї події, та подарував їм памʼятні ікони Святих архистратигів Михаїла і Гавриїла.

Наприкінці о. Михайла і парафіян привітав о. Андреа, закликавши їх памʼятати, що їхня парафія повинна бути місцем молитви за всіх людей, зокрема, за тих, які є далеко від Бога, але які, як і розкаяний розбійник на хресті, завдяки ревним молитвам небайдужих християн, завжди мають шанс для навернення.

Довідка

Пригадаємо, що українська громада у м. Болонья була заснована у 2003 році бл. п. о. Василем Поточняком і відтоді активно розвивається та проводить різноманітні ініціативи. При ній діє молитовна група «Матері в молитві», школа української мови та культури ім. Юрія Дрогобича, катехитична школа св. Михаїла. Громада постійно допомагає Україні та її захисникам під час війни, проводячи численні благодійні акції та збірки.

Від 1 березня 2018 року спільнотою опікується о. Михайло Бойко, народжений у м. Яремче (Івано-Франківська область) 14 березня 1989 року. Семінарійну формацію і богословську освіту здобув у Тернопільській Вищій духовній семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого та у римській академії «Альфонсіана», яку закінчив з науковим ступенем «ліцензіат» з морального богослівʼя.

Ієрейські свячення з рук владики Василія Семенюка, архиєпископа Тернопільсько-Зборівського, отримав у Зарваниці 27 серпня 2013 року. У 2018 році став душпастирем громади УГКЦ у м. Болонья, а з 25 серпня 2021 року призначений протопресвітером Флорентійсько-Болонського деканату. Окрім Болоньї здійснює душпастирське служіння для українців у м. Ченто та є викладачем на Катехитичних курсах Апостольського екзархату.