#ТижденьУГКЦ: відновлення семінарії в Аргентині, новий Апостольський нунцій в Україні та конференція з нагоди 25-річчя ВРЦіРО

20 червня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (12–18 червня 2021 року).

В Буенос-Айреській єпархії Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ відновили духовну семінарію

14 червня у свято Блаженних новомучеників Української Греко-Католицької Церкви за григоріанським календарем було відновлено діяльність духовної семінарії, започаткованої ще першим єпископом єпархії УГКЦ в Аргентині владикою Андрієм Сапеляком.

Ректором призначено канцлера та настоятеля катедрального собору Покрову Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі отця Назарія Кащака, духівником преосвященний владика призначив всечесного отця Карлоса Карбоча, пароха парафії Пресвятої Трійці у місті Лявальйоль.

В минулому ця семінарія вже приносила добрі плоди та покликання, серед них, зазначив владика Даниїл, у 90-х роках проходив формацію теперішній Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Папа Франциск призначив Апостольського нунція в Україні

15 червня у Ватикані повідомили про те, що Святіший Отець Папа Франциск призначив Апостольським нунцієм в Україні високопреосвященного Вісвальдаса Кульбокаса, обраного титулярним архиєпископом Мартани.

Монсеньйон Вісвальдас (народився у Литві в 1974 році) вступив на дипломатичну службу Святого Престолу у 2004 році. Спершу був скерований на роботу до Апостольської нунціатурі в Лівані, відтак у Королівстві Нідерландів, в Російській Федерації, у секції Відносин з державами Державного секретаріату та Кенії.

Наукова конференція з нагоди 25-річчя ВРЦіРО

У четвер, 17 червня, у Києві, в університеті ім. Тараса Шевченка, відбулася наукова конференція «Роль і місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій в становленні громадянського суспільства та української державності».

«Мета сьогоднішньої конференції полягає у всесторонньому та інтелектуальному осмисленні, чим є Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. З одного боку, ВРЦіРО є громадською організацією, а з іншого — релігійні спільноти є невід’ємною частиною громадянського суспільства», — зазначив Блаженніший Святослав, головуючий у ВРЦіРО.

В конференції взяли участь Кравчук Леонід Макарович, Бондаренко Віктор Дмитрович, Костицький Василь Васильович, Іжевська Тетяна Іванівна, Маринович Мирослав Франкович та інші.

«За останні двадцять п’ять років в Україні на міжрелігійному і міжконфесійному рівні ми маємо напрацьоване соціальне вчення, на якому можна будувати демократичне суспільство за українським зразком. Такої Ради нема більше ніде у світі… У найбільш кризові моменти, під час Революції Гідності, Рада Церков ставала голосом народу перед державними діячами. Нам потрібно все осмислити і обміркувати, бо з’ясувалося, що ми можемо значно більше, ніж зробили до цього. Ми хочемо спільно послужити українському народові», — зазначив Блаженнніший Святослав.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ