В Аргентинській єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ відновили Духовну семінарію

15 червня 2021

14 червня за григоріанським календарем у свято блаженних новомучеників Української Греко-Католицької Церкви було відновлено діяльність духовної семінарії започаткованої ще першим єпископом аргентинської єпархії владикою Андрієм Сапеляком.

Місію щодо виховання та формації семінаристів у нашому обряді та традиції перейняв правлячий архиєрей Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці владика Даниїл Козлинський. Під час урочистої Божественної Літургії владика Даниїл пояснив необхідність цієї інституції в єпархії, про важливість і роль духовної підготовки майбутніх кандидатів до священства та особливо зазначив необхідність поглиблення знань з різних дисциплін нашої Церкви та обряду.

Архиєрей наголосив на тому, що в минулому ця семінарія вже приносила добрі плоди та покликання, серед них, — зазначив владика Даниїл, — у 90-х роках проходив формацію теперішній Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

З появою нових покликань протягом останніх років семінаристи єпархії Покрови Пресвятої Богородиці отримували інтелектуальну та духовну підготовку у Архидієцезальній семінарії в місті Ла Плата провінція Буенос-Айрес.

По закінченні Архиєрейської Божественної Літургії було прочитано Декрет про відновлення духовної семінарії її реструктуризацію та призначено виховний склад. Беручи до уваги духовні цінності УГКЦ, а особливо осіб, які спричинилися до свідчення віри своїм прикладом, семінарія отримала ім’я блаженного новомученика Омеляна Ковча — покровителя душпастирів Української Греко-Католицької Церкви.

Новим ректором було призначено канцлера та настоятеля катедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айрес отця Назарія Кащака. Духівником преосвященний владика призначив всечесного отця Карлоса Карбоча, пароха парафії Пресвятої Трійці у місті Лявальйоль.

Після урочистостей у семінарійний празник владика Даниїл Козлинський уділив усім своє архиєрейське благословення та побажав плідної праці у вихованні майбутніх душпастирів, заохочуючи семінаристів, щоб з ще більшим запалом поглиблювали знання про свою Церкву, відкривали для себе її скарби, а через молитву були у постійній єдності.

За матеріалами пресслужби Буенос-Айреської єпархії УГКЦ