«Святкування єдності» — 30-ліття освячення катедрального храму Пармської єпархії УГКЦ

12 березня 2019

Владика Богдан Данило, єпарх Пармської єпархії святого Йосафата Української Греко-Католицької Церкви, очолив молитовне відзначення 30-ліття із дня освячення катедрального собору.

У суботу, 10 листопада, катедральний собор св. Йосафата Української Греко-Католицької Церкви в м. Пармі (штат Огайо, США) був наповнений прихожанами та гостями з різних церков, міст, штатів та країн. Цього дня парафія св. Йосафата відзначала 30-ту річницю освячення собору. А також, сьогодні відбувся чин освячення ікон, які стали завершальним доповненням іконопису храму.

Архиєрейську Літургію та посвячення ікон очолив Правлячий Архиєрей Пармської єпархії УГКЦ єпископ Богдан Данило. Владиці співслужили: єпископ Стемфорської єпархії УГКЦ владика Павло Хомницький, єпископ Пармської єпархії Рутенської Греко-Католицької Церкви владика Мілан Лах та перший єпископ Пармської єпархії владика-емерит Роберт Москаль.

Божественну Літургію супроводжував величний спів хору бандуристів ім. Т. Шевченка — диригент Олег Махлай.

Звертаючись до присутніх, владика Богдан привітав зі святом і підкреслив важливу християнську рису українських емігрантів. Коли українці приїжджали до Америки, вони не везли з собою грошей, дорогих речей, але вони привезли у своїх серцях тверду віру, з якою, перш за все, почали будувати храми. Вони прагнули мати власний Дім Божий, щоб молитися й слухати проповіді своєю рідною українською мовою і щоб він став спадщиною майбутнім поколінням української діаспори.

По закінченні Служби Божої, адміністратор катедри о. Богдан Барицький подякував усім за присутність і запросив на бенкет до астродому, для продовження святкування.

Ведучі Марта Ліщинецька та Ричард Русь Глабше, перед початком програми, запросили до слова владику Богдана Данила. У своєму привітальному слові владика висловив слова щирої подяки жертводавцям та усім, хто долучився до справи роспису храму та побажав Божого їм благословіння.

Особливої подяки заслуговують майстри цього проекту: іконописець Евріпід Кастаріс, менеджер проекту Ліза Данько та помічник іконописця Джордж Кела.

Програму розпочали виступом танцювального ансамблю «Каштан", художнім керівником якого є Маркіян Комічак. Відтак співали діти парафії св. Йосафата на чолі із музичним керівником Лілею Поладовою та парафіяльний хор із регенткою Людою Соневалд, Ана Лапка прочитала авторський вірш, а архидиякон Єфрем Смолило презентував виставку ікон для жертводавців. Наприкінці, Українська Капела Бандуристів ім. Т. Шевченка, яка щойно повернулася з гастролей по Україні, виконала декілька українських творів. Диригентом капели є Олег Махлай. А тріо місцевих музикантів з Ігорем Макаром заповнювали зал улюбленими українськими мелодіями.

На закінчення, о. Богдан Барицький звершив подячну молитву Богові та попросив Його благословення й миру на майбутнє.

За матеріалами facebook-сторінки Пармської єпархії св. Йосафата
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ