Святковий обід у Львові зібрав понад триста потребуючих

9 січня 2020

У день Різдва Христового в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, що у Львові, уже традиційно відбувся великий Різдвяний обід для потребуючих. Його організувала міжнародна мирянська спільнота святого Егідія та парафіяни храму. За святковим столом зібралось понад триста осіб.

Святковий обід у Львові зібрав понад триста потребуючих

«Для мене завжди це є нагода бути разом. Тут є волонтери, тут є ви. Це дуже важливо бути разом. Радості всім та Божого благословення», — зазначив владика Венедикт Алексійчук.

Традиційно спільнота Святого Егідія відкрила двері всім самотнім, щоб усі були прийняті з теплом і любов’ю. Для них накривають святкові столи безпосередньо у самій Церкві перед вівтарем, де зазвичай відправляють святу Літургію. «Така філософія дійства, адже Ісус народився, як убогий, як біженець, і як людина без дому, тому бідні є у самому серці Церкви і центрі Різдва Христового. Зустріч з ними — це реальна зустріч з новонародженим Дитям, який приходить до нас у бідних та потребуючих людях», — зазначають організатори.

Різдвяне свято для потребуючих влаштовують у Львові з 2006 року. Спільнота Святого Егідія накриває традиційні столи, на яких є усі різдвяні страви галичан, також після трапези на гостей чекають коляда та подарунки. Кожен з потребуючих отримував теплі речі на зиму, фрукти та солодощі.

Різдвяні обіди з бідними вже відбулися у понад вісімдесяти країнах світу, в кожному місті, де діє спільнота Святого Егідія. В Україні Різдво з бідними завжди відбувається 7 січня, і окрім Львова, також свято влаштовують у Києві та Івано-Франківську.

За матеріалами Львівської міської ради