«Святість проявляється у людях, які живуть геройськими християнськими чеснотами», — владика Михаїл Бубній до українців в Італії

28 травня 2024

27 травня, у Неділю всіх святих за григоріанським календарем, владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський УГКЦ, відвідав катедральний храм Свв. мчч. Сергія і Вакха та Жировицької Божої Матері. У ці дні, за дорученням Блаженнішого Святослава, єпископ є делегатом від УГКЦ на 79-й Генеральній Асамблеї Єпископської Конференції Італії, під час якої виголосив звернення до італійських єпископів щодо війни в Україні.

Цього недільного дня єпископ очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному храмі Апостольського екзархату в Італії. Йому співслужили о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел екзархату, та о. Святослав Макар, віце-парох парафії. Про це інформує Відділ комунікацій Апостольського екзархату в Італії.

Вітання владики Михаїла від Апостольського екзархату

На початку богослужіння від імені владики Діонісія Ляховича о. Теодосій привітав єпископа та присутніх парафіян. Він зазначив, що для громади дуже приємно вітати такого важливого гостя із міста Одеси, під душпастирською опікою якого знаходяться чотири області, що нині сильно страждають від жорстокої російської агресії.

Протосинкел подякував екзарху Одеському та його духовенству за їхню стійкість і відданість, адже вони і його вірні є прикладом християн, які в найважчих життєвих обставинах залишаються на своїй Батьківщині, моляться та роблять все можливе для подолання зла. «Владика і його духовенство продовжують давати приклад вірності та служіння, надаючи харитативну допомогу тим, кого їм довірив Господь. Вони залишаються разом зі своїми вірними, демонструючи справжнє пастирське піклування в умовах небезпеки та війни», — сказав він.

Святість у щоденному житті

Владика Михаїл у проповідницькому слові наголосив на важливості святості у християнському житті. Посилаючись на Євангельський уривок з Неділі всіх святих, він підкреслив, що кожен із нас покликаний до святості. За словами проповідника, більшість із нас мала можливість зустріти у своєму житті святу людину. Він згадав св. Івана Павла ІІ, який відвідував Україну в 2001 році, коли відбувалися численні молитовні заходи в Києві та Львові. «Святість проявляється і серед нас — у тих людях, які живуть геройськими християнськими чеснотами. Святі люди — це ті, хто, незважаючи на труднощі, не нарікають, а завжди дякують Господу за все, що відбувається в їхньому житті. Вони відзначаються глибокою діяльною вірою, яка проявляється як у радощах та успіхах, так і в складних життєвих моментах», — зауважив він.

Плекати святість

Єпископ закликав усіх плекати святість у своєму житті, адже вона є нашим християнським покликанням. «Незважаючи на обставини, в яких ми сьогодні живемо, ми повинні докладати всіх зусиль, щоб по-справжньому свідчити наше християнство і крокувати слідом за Христом. Наші святі попередники показали, що святість у звичайному, щоденному житті є можливою. Господь завжди поряд, підтримує нас, благословляє і дає сили для нашого святого шляху», — додав промовець.

Благословення на завершення молінь

Наприкінці Літургії отець-протосинкел висловив вдячність владиці Михаїлу за спільну Євхаристійну молитву, під час якої вірні підносили свої благання про справедливий і довготривалий мир для нашої землі. Він зазначив, що ця молитва була також звершена у наміренні перемоги добра над злом. Священник подякував владиці за його служіння і попросив благословити українських вірних в Італії, щоб «вони завжди були справжніми свідками і послами України в Західній Європі, розповідаючи місцевому суспільству правду про страждання та героїзм українського народу».

Наостанок єпископ благословив присутніх освяченою водою.