«Світовий день молоді став для мене досвідом нового відкриття Бога, Церкви, моїх братів і сестер», — митрополит Борис Ґудзяк

16 серпня 2023

Владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, став одним із учасників Світових днів молоді, що цьогоріч упродовж 1–6 серпня відбувалися у столиці Португалії Лісабоні. У цей період єпископ мав нагоду зустрітися із багатьма молодими людьми із різних куточків світу. Тож про цей непересічний досвід він розповів у своєму дописі на сторінці у Фейсбук.

Світовий день молоді висвітлив мої страхи і вказав на мою свободу. Сповіді молодих людей, молитовні Літургії, катехизація, яку вони пропонували і яку я отримував, були для мене справді оновлюючими і освіжаючими.

Світовий день молоді став для мене досвідом нового відкриття Бога, Церкви, моїх братів і сестер. Слухаючи і читаючи слова Папи, проповідуючи сам, а головне, перебуваючи з багатьма молодими людьми практично з усього світу, я відчув безмежність життя, нашої людяності і наново відкрив для себе досвід величі Бога.

Під час Світових днів молоді багато речей є простими, важливими і оголеними. Ти далеко від офісу, від рутини, від нагальних проблем, і радість і чистота зустрічі — це те, що я пережив дуже особисто і що надихнуло мою віру. Краса, відображена в молодих людях, спонукає мене знову пережити Божий задум для всіх нас. Світовий день молоді — це, перш за все, зустріч, і це те, що лежить в основі наших стосунків з Богом, а також нашого буття як Церкви.

Багато єпископів, душпастирів і людей на лавах у повсякденному житті часто заклопотані, якщо не пригнічені, різними адміністративними вимогами та професійним, психологічним чи політичним тиском. Кожне паломництво, кожне справжнє паломництво пропонує перепочинок від цих обмежень і звільняє нас, щоб заглибитися в таїнство Бога, дозволити таїнству Бога заглибитися в нас і пережити його разом з іншими, тобто бути Церквою. Для мене молитва, слухання і спілкування з дуже різними членами Церкви принесли відчуття радості і свободи. Мене підбадьорювала свобода і спонтанність молодих людей, їхня зосередженість на житті Духа. А ще їхні добрі, чисті веселощі.

Для українців по всьому світу, які живуть у тіні жорстокого вторгнення і жорстокої війни, що несе смерть і руйнування, поранення і травми, Світовий день молоді став цілющим оазисом, що показує, що людина створена на образ і подобу Божу.

† Борис Ґудзяк,
архиєпископ і митрополит Філадельфійський