«Сьогодні ми повинні робити конкретні кроки, щоби допомогти потерпілим від паводків», — митрополит Володимир Війтишин під час екстрених зборів протопресвітерів

2 липня 2020

«Церква завжди чуває над кожним потребуючим. Саме тому сьогодні ми повинні робити конкретні кроки, щоби допомогти потерпілим від наслідків повені», — такими словами звернувся сьогодні, 1 липня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин до отців-протопресвітерів під час екстрених зборів.

Митрополит Володимир скликав термінові збори отців-протопресвітерів. Відбувалися вони в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії. Головною темою засідання стали пошуки спільних шляхів по подоланню наслідків повені на Прикарпатті.

За словами митрополита Володимира Війтишина, Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ вже мобілізувала свої благодійні організації, а також він сам особисто вчора, 30 червня, відвідав Галич та, разом із місцевим духовенством, представниками БФ «Карітас» та органами місцевого самоврядування, надали допомогу потребуючим.

«Ми разом повинні докласти всіх зусиль, щоби якомога швидше допомогти потребуючим, не залежно від конфесійної приналежності, адже це наше спільне горе», — закликав владика.

Його тезу підтримав і Синкел соціального служіння та директор БФ «Карітас» Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ митр. прот. Володимир Чорній. «Зважаючи на сьогоднішні реалії стихії, нам слід як ніколи замобілізуватись для оперативного реагування та усунення наслідків паводку», — наголосив священнослужитель.

У свою чергу, Генеральний вікарій Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ митр. прот. Степан Балагура розповів, що вже в цьому році архиєпархія мала досвід подібної згуртованості, коли, в часи карантину, спільно відгукнулися на заклик митрополита та долучилися до збірки. Генеральний вікарій подякував тим парафіям, які прийняли в ній участь та закликав і надалі не бути байдужими до чужого горя.

Окрім того, о. Степан Балагура також представив «Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії», які розпрацювали працівники Антикризового центру УГКЦ спільно з Патріаршою Літургійною комісією та Комісією у справах охорони здоров’я УГКЦ. Слід наголосити, що із цими рекомендаціями ознайомилися в Міністерстві охорони здоров’я України, де визнали безпечним такий спосіб участі в богослужіннях. Ці «Богослужбові рекомендації на час вірусної епідемії» були роздані на всі парафії нашої Архієпархії, а також можна їх завантажити за цим посиланням.

На завершення зборів, було прийнято рішення про те, що до кінця тижня отці-протопресвітери повинні подати список людей, які постраждали від паводків.

Опісля представники Архиєпархіального координаційного антикризового центру, БФ «Карітас» Івано-Франківської архиєпархії та Мальтійської Служби Допомоги будуть старатися надати цим особам допомогу речами першої необхідності.

Окрім того, митрополит Володимир Війтишин запропонував цікаву ініціативу «Парафія для парафії», згідно якої одна громада, яка не постраждала від повеней, візьме на себе опіку над парафією, яка зазнала збитків. На його думку, такий братерський досвід підтримки зможе гарно здружити парафії та налагодити між ними прекрасну комунікацію.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ