Сестра Севастіяна Карвацька про служіння: «Бути монахинею — віддавати життя людям»

10 серпня 2021

Орден святого Пантелеймона у номінації «Взірець служіння суспільству» отримала голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ сестра Севастіяна Карвацька. Телеканал «НТА» взяв у с. Севастіяни ексклюзивний коментар про її особливий досвід служіння.

«Я знаю точно, що упродовж всього свого монашого життя, — а це 32 роки (служу у монастирі Сестер Василіанок), — я абсолютно віддала все своє життя людям. Людині і служінні Богові», — зазначила насамперед сестра Севастіяна Карвацька у коментарі для телеканалу «НТА».

Відтак сестра поділилася моментами зародження власного покликання як медика: «Я ще будучи маленькою дівчинкою, завжди клякала на колінця і молилася: „Дай Боже, щоб я стала медиком“. І коли закінчила школу, то вступила у Львівський медичний коледж. Коли я була у Австралії, то вступила у Мельбурнський медичний університет. По поверненні я працювала у Львові, у відділенні кардіохірургії, у функціональній діагностиці. Працювала там 13 років. Лікарня і хворі люди — це те покликання, про яке молилася, щоб Господь мені подарував. І бути серед хворих, їм служити, бачити результат роботи — це для мене щось неймовірне».

За словами монахині, саме її попередній досвід праці у медичних установах допомагає тепер здійснювати служіння як Голови Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. «Я отримала почесну місію, посаду у нашій Церкві, очолила Комісію у справах душпастирства охорони здоров’я всієї УГКЦ. Коли прийшла пандемія, то це був великий виклик і треба було абсолютно переформатовувати нашу працю. Ми негайно підписали договори з усіма ковідними лікарнями у Львові та у інших областях. Блаженніший Патріарх заявив, що він готовий „Патріарший дім“ віддати у користування медикам. І приємно було, що ми можемо не просто сказати, а зробити діло. У „Патріаршому домі“ перебувало понад 300 працівників, які мали вахтові чергування у ковідних клініках. Тут ми їм забезпечили проживання комфортне, харчування, а також духовний та психологічний супровід», — мовила сестра.

«Ми кинули клич про те, щоб допомагати людям кисневими концентраторами, які ми будемо позичати безкоштовно за призначенням лікаря. Неймовірним щастям є, коли люди повертають цей концентратор і дякують, що вони могли дихати», — пригадала сестра Севастіяна про радість від служіння людям.

Наприкінці, сестра Севастіяна Карвацька поділилася своїми мріями про Україні та наш народ, а також тим, що вона робить заради їхнього осягнення: «Я би хотіла добробуту, спокою, миру нашій державі і нашим людям. Хотіла би, щоб наші люди більше посміхалися і їм було краще. Щоранку я думаю, що я можу зробити для людей: для бідних, хворих, немічних, онкохворих, для недужих дітей. У моєму випадку дуже велику роль відіграє молитва. Це те, що дає мені сили зранку пробудитися і знову крокувати у своєму служінні».

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»