Примас Бельгії на День мігранта помолився разом із українською громадою

29 вересня 2023

У неділю, 24 вересня, в Міжнародний День мігранта та біженця, який світ вже відзначає 109 років, парафія Брюсселя Паризької єпархії Святого Володимира Великого УГКЦ відчула особливу радість і привілей молитися разом з новим Примасом Бельгії, архиєпископом Малін-Брюсселя Люком Терлінденом.

Примас Бельгії на День мігранта помолився разом із українською громадою Богослужіння співочолювали Протоігумен отців редемптористів України ієрм. Володимир Борейко, ЗНІ, і вікарій провінції ієрм. Ігор Колісник, ЗНІ, у співслужінні з адміністратором парафії ієрм. Олегом Зимаком, ЗНІ, і також з о. др. Михайлом Димидом, о. Олексієм Медиком, о. Григорієм Хомою та іншими українськими та бельгійськими священниками. Про це інформує пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Усі присутні молилися за біженців: українців та представників інших націй, які через агресію, війни та насильство були змушені покинути свої рідні країни. Також наша молитва була звернена в особливий спосіб за справедливий мир і вдячність Бельгії за її підтримку та захист.

У своїй проповіді Примас Бельгії висловив вдячність за запрошення і запевнив в особистій молитві, а також у молитві всієї Католицької Церкви Бельгії за Україну, за припинення агресії проти України та за досягнення справедливого миру. Владика наголосив, що Христова правда завжди перемагає. Ісус-Відкупитель особливо опікується біженцями, хворими, немічними та бідними. Господь Розп’ятий та Воскреслий промовляє до нас через наше сумління та віру.

Після богослужіння відбулося братнє парафіяльне прийняття.

Зібрані церковні пожертви повністю передаються на потреби сиріт в Україні, батьки яких були вбиті російськими агресорами.

Після церковної служби архиєпископ Малін-Брюсселя Люк Терлінден, провід Згромадження редемптористів України та духовенство перейшли до брюссельського монастиря отців редемптористів, де відбулася церемонія встановлення пам’ятної бронзової таблички на зовнішньому фасаді монастиря. На табличці зображені барельєфи небесного опікуна монастиря Блаженного Миколая Чарнецького, блаженної пам’яті Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького та преподобного о. Йосифа Схрейверса, ЗНІ.

Додамо, що Всесвітній день мігрантів і біженців (World Day of Migrants and Refugees) – це щорічний захід, покликаний підвищити обізнаність про проблеми і внесок мігрантів і біженців у всьому світі.

Відзначається цей день в останню неділю вересня і нагадує про спільну відповідальність міжнародної спільноти за забезпечення прав і добробуту переміщених осіб.