«Приклад патріарха Йосифа для нас є заохоченням не опускати руки і ніколи не відвертатися від Бога»: владика Іван Кулик в соборі Святої Софії в Римі
Ми заносимо сьогодні нашу молитву до Бога і просимо в нього сили зміцнення нашої віри, аби якнайшвидше прийшла перемога для нашого народу і настав мир. Людина — це найбільше Боже сотворіння. Він сотворив Адама і Єву і вони, будучи в раю, мали унікальну можливість споглядати Боже обличчя і радіти та тішитися Його присутністю. Це — найбільша радість, яка може бути — споглядати Бога! Нажаль, через гріх людина втратила цю можливість і сама відійшла від Господа. Але Він так сильно любить людину, що завжди старається йти їй на зустріч, аби знову повернути її до себе і дати їй можливість жити в радості. Наше життя — це зусилля, аби завжди повертатися до Бога і Його присутності.
Про це сказав владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, під час проповіді на Архиєрейській Божественній Літургії 11 вересня в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Про це повідомляє пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».
Як наголосив проповідник, «ми є недосконалими та Бог бажає нас очистити і освятити, духовно нас зміцнити, аби ми були улюбленими його синами та дочками». Тому, за його словами, приходячи до храму на Літургію, ми йдемо, немовби на весільний бенкет, аби відчути і пережити Божу благодать, радість Його присутності між нами. «Чи наше серце справді одягнене у чистоту, покаяння, доброту і любов? Це той одяг, що робить нас гідними Божого обличчя. Важливою для нас є сила нашої віри у випробуваннях нашого народу, а це можливо лише через Божу присутність», — додав владика Іван.
Наприкінці проповідницького слова архиєрей пригадав, що нещодавно в Церкві спогадували 30-ту річницю перепоховання тлінних останків Патріарха Йосифа Сліпого із крипти собору Святої Софії до собору Святого Юра у Львові. «Ісповідник віри Блаженніший Йосиф Сліпий, який був будівничим цього славного собору, став знаком Божої присутності в українському народові, знаком перемоги правди над неправдою, добра над злом, знаком відродження нашої Церкви і народу. Важливо сьогодні вдивлятися в його постать, яка пережила справді важкі випробування. Бог його вів крізь терни до зірок, через страждання до слави. Нехай приклад Патріарха Йосифа стане для нас заохоченням, аби ми не опускали руки і ніколи не відверталися від Бога», — закликав він вірян.
Після богослужіння о. Марко Семеген, ректор собору, подякував єпископу за спільну молитву: «Ви здійснюєте служіння в дуже історичній єпархії, територія якої колись була знищена. Нехай Господь вам дає внутрішньої і фізичної сили, а ми молитовно будемо вас підтримувати. Ми наполегливо молитимемося, аби Ісповідник віри Патріарх Йосиф заступався за вас, бо він був свого часу Екзархом Великої України, будучи помічником Митрополита Андрея Шептицького». На згадку настоятель собору подарував владиці Івану пам’ятну срібну медаль, яку випустив монетний двір Ватикану у сотий день війни росії з Україною, аби вилучені кошті з продажу спрямувати на допомогу українцям, які постраждали від війни.
«Щиро дякую за можливість сьогодні бути з вами. Мені приємно повертатися до Риму, бо велика частина мого життя і священичого служіння пройшла тут», — подякував архиєрей. Він також додав, спільнота собору стала тим «місцем, де, насамперед, лине молитва і де збирається чисельна гуманітарна допомога для України». Так, зокрема, він подякував за допомогу від спільноти собору військовому шпиталю Хмельницька, де лікуються поранені воїни. А також за допомогу БФ «Карітас» в Хмельницькому, який допомагає внутрішньо переміщеним особам. «Ви багато допомагаєте, нехай Господь дає вам сили і благословить наш український народ, аби якнайшвидше прийшла перемога і мир», — сказав він.
На завершення владика Іван уділяв всім присутнім архієрейське благословення та молився разом із тими, хто просив про молитву.
Додамо, із 1 по 10 вересня неподалік Риму відбулися формаційні курси для нововисвячених єпископів Католицької Церкви. Їх організовує Конгрегація у справах єпископів заради духовного та наукового вдосконалення архиєреїв, їхнього ознайомлення із життям Католицької Церкви сьогодні та знайомства із єпископським служінням у різних країнах світу. Здійснюють єпископське служіння та свідчать про війну в Україні: українські єпископи на формаційних курсах у Ватикані. Серед 152 цьогорічних учасників з Української Греко-Католицької Церкви прибуло п’ятеро єпископів: владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, владика Миколай Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла, владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ