«Прошу вас зберегти найбільший скарб України — віру в Бога», — Глава УГКЦ до української громади в Берліні

10 вересня 2024

9 вересня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в межах робочого візиту до Німеччини відвідав парафію Святого Миколая у Берліні. У зустрічі з українською громадою взяв участь також владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії.

Після спільної молитви Предстоятель мав нагоду поспілкуватися з парафіянами та розповісти про актуальну ситуацію в Україні, де народ незламно тримає віру і бореться за справедливий мир. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав поділився, що їдучи до Німеччини, він хотів зустрітися з українською громадою: «Це особливий, Богом даний момент — бути разом».

«Я приїхав сюди для того, щоб поділитися надією, яку має Україна», — зазначив Патріарх.

Блаженніший Святослав також акцентував на меті свого візиту до Німеччини, вказавши, що важливо підняти питання України на порядок денний не лише для державної влади Німеччини, але й для Католицької Церкви Німеччини та громадянського суспільства. Зокрема, поділився враженнями від зустрічі з архиєпископом Берліна Гайнером Кохом, що відбулась напередодні.

Під час своєї промови Отець і Глава УГКЦ висловив подяку за активну громадянську позицію, волонтерську діяльність парафії УГКЦ у Берліні, а також її внесок у перемогу України. Особливу увагу Блаженніший Святослав приділив благодійним акціям та заходам, які постійно організовуються на парафії для допомоги не лише українським військовим, але й усім постраждалим від війни.

«Ви є однією з найбільш активних парафій. Від імені усіх тих, хто отримав допомогу від вас в Україні, я хочу сьогодні подякувати, — сказав архиєрей і додав: — Я дякую вам за те, що у всіх ваших акціях ніколи не забракло синьо-жовтого прапора».

На завершення, Глава Церкви закликав парафіян пам’ятати та любити свою культуру, не асимілюватися і зберігати найбільший скарб України — віру: «Любіть своє, шануйте свою багату культуру, і головне прошу вас — зберегти найбільший скарб нашої країни. Тим скарбом є віра», — звернувся Блаженніший Святослав до української громади у Берліні, уділивши їй архиєрейське благословення.

У свою чергу, владика Богдан Дзюрах висловив вдячність Патріархові за його близькість та постійне піклування про Церкву та український народ. «Дякуємо, Ваше Блаженство, за спільну молитву, за час, за увагу, за слово надії, за батьківську любов і благословення, якими огорнули нашу берлінську громаду і наш екзархат! Молитвою, свідченням правди та ділами милосердної любови разом наближаємо довгоочікуваний мир для України!» — мовив він.

Нагадуємо, 9 вересня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав розпочав робочий візит до столиці Німеччини — Берліна. Візит триватиме до 11 вересня.