Проща з нагоди Дня богопосвячених осіб відбудеться у Луцьку

5 лютого 2019

З нагоди Дня богопосвячених осіб Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ запрошує духовенство та богопосвячених осіб 9 лютого 2019 року взяти участь у черговій Всеукраїнській прощі монашества УГКЦ до Луцька.

Проща з нагоди Дня богопосвячених осіб відбудеться у Луцьку

Цього року, за рішенням Синоду Єпископів УГКЦ про вшанування пам׳яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, проща буде проходити під гаслом: «Мій володар — Христос, і я буду йому вірний» (бл. свщмч Омелян Ковч).

«На прощу приїдуть представники монашества УГКЦ з цілої України, — розповідає о. Терентій Цапчук ЧСВВ, ігумен монастиря св. Василія Великого у Луцьку. — Разом орієнтовно 270 приїжджих та духовенство і миряни Луцького Екзархату з Владикою Йосафатом Говерою і Луцької Дієцезії РКЦ на чолі з владикою Віталієм Скоморовським, Голова Патріаршої комісії у справах монашества владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський та єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца, представники влади. У програмі прощі — Архиєрейська Літургія, молитовна хода до Музею Волинської ікони та екскурсія до замку Любарта».

«Своєю молитвою і присутністю ми хочемо засвідчити нашу солідарність із духовенством, монашеством та вірними Луцького екзархату. Одночасно хочемо просити в Небесного Отця зросту покликань і розвитку Церкви й спільнот богопосвяченого життя на цих теренах», — зазначають у Патріаршій комісії у справах монашества.

Нагадаємо, що Всесвітній день богопосвячних осіб встановлений Папою Іваном Павлом ІІ у 1997 році для кращого усвідомлення Церквою ролі осіб, які повністю посвятили себе Богові у монашому житті. У Католицькій Церкві (за григорянським стилем) цей день відзначають 2 лютого, в Українській Греко-Католицькій Церкві — 15 лютого, на свято Стрітення Господнього. З цієї нагоди щороку відбувається зустріч представників різних Чинів та Згромаджень УГКЦ для роздумів над чернечим життям і спільної молитви за покликання. У 2016 році така проща відбулася у Києві, у 2017 році — у Дрогобичі, у 2018 — у Чернівцях.

Юлія Козіброда, Патріарша катехитична комісія УГКЦ