«Пронесімо гідно впродовж життя все те, що ми отримали в хрещенні», — владика Володимир Груца на Богоявлення
«Християнин є тим, хто названий в ім’я Христа. Як важливо гідно пронести впродовж життя те, що ми отримали в хрещенні. Ми не лише були занурені у воду, а в смерть та воскресіння Ісуса Христа. Вода в Біблії є також символом достатку і родючості. Як лише на спраглу землю впаде дощ, то вона приносить плоди. Ми є також покликані приносити плоди різного роду, хто скільки зможе». Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца під час нічної Архиєрейської Божественної Літургії на свято Богоявлення в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові.
«Різдвяні свята — це споглядання на дитину. Ісус народжується серед людей. Також потребує людей, щоб зробити перші кроки на цій землі. Сходячи в Йордан, він також послуговується людиною. Сьогодні дякуємо Івану Хрестителю за приготовану дорогу, за руки, з яких наш Спаситель прийняв хрещення, розпочавши свою місію на землі», — мовив на початок своєї проповіді владика Володимир Груца. Про це розповідає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.
За його словами, Іван був авторитетною особою в народі, мав своїх прихильників, учнів. При найменшому бажанні він міг створити якусь альтернативну релігійну течію чи секту. Але він уступає дорогу для Ісуса. Тим самим показує, що Бог не має йти за нами, а ми повинні наслідувати Бога.
Євангелист Матей (Мт. 3, 13–17), — каже далі проповідник, — розповідає нам про подію хрещення Ісуса на Йордані. «Початок є вдалим: відкрите небо, з неба лине голос: „Ти Син мій улюблений, у Тобі — моє уподобання“. Ісус може у всіх випадках своєї діяльності надіятися на Отця Небесного. Це чудовий приклад для кожної людини, особливо для дітей та молоді, щоб не розчаровуватися у своїх життєвих кроках. А невдачі можуть бути також добрим досвідом, не завжди варто спішити з висновками чи вчинками», — зазначив проповідник.
Відтак владика Володимир поділився, що в Йорданську-богоявленську ніч вже вчергове приходять роздуми, що життя людини складається з певних етапів. Це своєрідна подорож через різні проміжки часу: від дитинства аж до золотого віку. На кожному етапі життя є свої виклики. «Сьогодні святкуємо цей момент, коли Ісус також переходить певний етап земного життя і діяльності. Він покидає родину, Назарет, йдучи на Йордан хреститися від Івана, який теж мав свою історію життя. Будь-яке завдання потребує відповідного приготування, роздумів, тиші… Після 30 років біблійного мовчання і приготування Ісус Христос розпочинає проповідувати Відкуплення, водночас сам бувши Відкупителем», — додав проповідник.
«Дуже важливо бути закоріненими в Бозі. Може не всім вдається однаково приносити плоди. Це зрозуміло і природно, бо до Бога є стільки доріг, скільки людей. Тому нехай буде благословенна дорога кожного з нас!» — побажав єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца на завершення проповіді.
Опісля Божественної Літургії відбувся Чин великого водосвяття та окроплення вірних свяченою водою.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ