«Про покликання людини»: Владика Венедикт Алексійчук презентував у Львові унікальну книгу свідчень

10 жовтня 2021

8 жовтня 2021 року у стінах Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла правлячий єпископ єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго (штат Іллінойс, США) владика Венедикт Алексійчук презентував книгу роздумів та свідчень «Про покликання людини».

Ця книга є немовби мозаїкою життєвих історій людей, які віднайшли своє особливе покликання. Через нього можуть служити ближнім, Богу, почуватися радісними і «на своєму місці». У першій частині видання вміщені роздуми владики Венедикта Алексійчука про суть покликання і його невпинний пошук у житті, а у другій частині представлені реальні історії відомих багатьом постатей. Це зокрема покійний Ігор Скочиляс, викладач Українського католицького університету, який для тих, хто його знав, є прикладом щоденної радісної, фактично, святості у мирянському стані. Це Зеня Кушпета — відома піаністка, яка пожертвувала блискучими перспективами задля служіння людям з розумовою неповносправністю. Це і владика Борис Ґудзяк, який довгі роки ішов до священства та багато інших, хто своєю поставою робить світ краще.

«Коли я писав книжку, то пригадав собі важливу річ. Останніх 25 років, я майже не приймаю рішення про своє покликання. Ступивши крок у Церкву, інші допомагають мені розпізнати своє місце у житті. І це для мене величезна радість — бути відкритим. Коли я вчився у школі, то моя успішність була непоганою, але мені було дуже тяжко писати твори. Я не мав покликання, призначення писати книжки, але чомусь Бог дав мені до цього взятися. Але цього разу Бог дав мені щось інше — разом писати книжку. І разом щось робити — це непросто. Але, знову ж таки, Господь до цього покликав. Тому це велика радість у моєму житті — завжди бути до послуги Богові. Бог знає краще, що є правдивим добром для нас і особисто для мене», — розповів владика Венедикт Алексійчук.

Присутніх також привітав директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський і розповів, що праця над книгою була особливим часом для всіх його співпрацівників.

Родзинкою презентації стало те, що про книгу розповіли її співавтори — люди, чиї свідчення вміщені у цьому виданні. Відтак історії немовби «ожили» перед присутніми і замайоріли новими барвами. Це були дуже зворушливі хвилини для кожного учасника заходу.

Долучився до заходу також керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.

Додамо, що у книгу увійшли історії таких людей:

• Зеня Кушпета, засновниця і натхненниця спільнот «Віра та Світло» та «Лярш» в Україні;
  • Борис Ґудзяк, митрополит Української Греко-Католицької Церкви, президент Українського католицького університету;
  • Юрій Тарнавський, журналіст, терапевт з алко- і наркозалежності, адміністратор Реабілітаційного центру УГКЦ «Дім Преображення»;
  • с. Наталія Мельник, генеральна настоятелька Згромадження сестер Пресвятої родини;
  • Тарас Добко, доктор філософії, перший проректор Українського католицького університету;
  • Віра і Зіновій Кузимків, члени міжнародного правління спільноти «Подружні зустрічі», лідери львівського осередку «Подружні зустрічі»;
  • Мирослав Маринович, правозахисник, публіцист, віцеректор Українського католицького університету;
  • Оля Вох, менеджерка, слухачка Вищого інституту економічних студій (Париж), у минулому — економ Паризької єпархії УГКЦ;
  • Богдан Трояновський, богослов, психолог, директор видавництва «Свічадо»;
  • отець д-р Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії;
  • Микола Шарах, учасник відродження Білоруської Греко-Католицької Церкви, багаторічний голова греко-католицької парафії у Полоцьку;
  • Брія Блессінг, американська співачка й композиторка, тривалий час жила у Львові;
  • отець Олександр Затворник з Унева;
  • Ігор Скочиляс, професор Українського католицького університету, про нього розповіла пані Галина Пастушук;
  • Олеся Саноцька, засновниця спільноти взаємодопомоги «Оселя», про її покликання розповіла Наталя Саноцька.
Фото: Myroslav MTM
За матеріалами Оксани Бабенко для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»