«Повірте, що правда з нами, а з правдою — Бог», — митрополит Володимир Війтишин у другу неділю Великого посту

23 березня 2022

«Саме зараз громадяни України, її керівництво та військо складають іспит зрілості перед Богом і своєю совістю. І роблять це вільно і гідно, чесно, відповідально і фахово. Всі ми маємо обов’язок боронити свій вибір кращої долі для нашого народу», — наголосив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин під час проповіді до вірних у другу неділю Великого посту.

20 березня 2022 року митрополит Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію в архикатедральному і митрополичому соборі. Під час проповіді архиєрей звернувся до вірян з пастирським словом підтримки та розради. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«Зараз ми переживаємо дні Великого посту та війни в Україні. Щоденно заносимо наші молитви перед престолом Всевишнього, і бажаємо сповнити четверту Божу заповідь: „Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре, і довго проживеш на землі“ (Втор. 5:16). Вона вчить любити весь український народ та нашу суверенну державу — Україну. Як маємо батька і матір, які дали нам життя, так маємо духовну матір — святу церкву, що зродила нас через святу Тайну хрещення, — продовжив митрополит Володимир, — а ще національну матір — рідну батьківщину Україну, яка передала нам спадщину наших прадідів, культуру, релігійні традиції та славну історію».

Архиєрей розповів, що Бог через свій природний закон заклав нам любов до рідної землі, яку маємо пізнавати, шанувати і любити. Сьогодні кожен українець переживає болючий нелюдський Каїнів вчинок — вбивство Росією нашого дорогого чесного праведного українського народу.

«Це насильне вбивство сповнило увесь світ великим болем. І до вбивці несеться голос Божий: „Каїне, де брат твій? Чому ти вбиваєш його? Чому ти осиротив наші родини, народ, повний любові до Бога і людей? Убивце, неспокійне буде твоє серце і ти станеш на суд Божий. Як ти виправдаєш себе?“», — мовив владика Володимир.

У другій частині проповіді митрополит роздумував над словами Євангелія у другу неділю Великого посту, наголосивши на важливості історії про чудесне оздоровлення прославленого.

«Щасливою є людина, яка постійно роздумує над тим, для чого проживає тут і що з нею буде у вічності. Гріх, що не очищений молитвою і покаянням, спочатку входить у звичку, а згодом робиться другою недоброю природою. Доки дерево маленьке, одна людина може вирвати його з землі, але коли воно виросте, то його неможливо вирвати і декільком людям. Небезпека занедбання душевної хвороби полягає в тому, що вона розростається у нашій душі. Тілесні хвороби можуть привести нас до тимчасової смерті, а хвороба духа може стати причиною вічної смерті. Вірмо, що добрий Господь змилосердиться над нами з великої своєї любові», — з надією сказав єпископ.

По завершенні Літургії владика Володимир Війтишин подякував усім за терпимість, жертовність, волонтерство, а особливо за єдність.

«Повірте, що правда з нами, а з правдою — Бог. Всемилостивий Господь захистить нас та допоможе нам з вами. Христос вчив нас, що хто приходить з мечем, від меча загине. Тому, ми щоденно перебуваємо в молитвах за мир, а також спогадуємо наших воїнів, братів і сестер, дітей, які передчасно були вбиті у часі війни і відійшли до вічності», — сказав архиєрей.

Насамкінець митрополит Володимир закликав усіх вірних з любов’ю до Бога та України творити діла, які приведуть нас до перемоги.