Під час прощі до Зарваниці Блаженніший Святослав відновив Акт посвяти українського народу Богородиці

19 липня 2020

19 липня 2020 року під час Всеукраїнської ювілейної 25-ої прощі до Зарваниці Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав відновив Акт посвяти українського народу, Церкви і України Пресвятій Богородиці.

Востаннє це здійснювали у 2014 році, у розпал російсько-української війни. А 25 років тому Акт посвятив здійснив патріарх Мирослав Любачівський у Зарваниці, як свідчення вдячності за Незалежність України і свободу Церкви. Блаженніший Святослав наголосив, що у часи, коли світ стоїть на колінах перед пандемією, ми станемо на коліна перед Пресвятою Богородицею.

Акт посвяти українського народу в часі правління Ярослава Мудрого

«Сьогодні хочемо тут, у Зарваниці, стати на коліна перед Божим Обличчям. І звершити Акт посвяти України, нашого народу і нашої Церкви під Покров Пречистої Діви Марії. Вперше такий Акт посвяти здійснив наш князь Ярослав Мудрий, коли перед очима Київської громади відкрилася наша вічна Оранта Київська, яка з піднесеними руками стоїть у молитві перед Божим обличчям. Той напис, по-грецьки, який там є, так і говорить, що Господь є посеред свого міста і воно не захитається», — розпочав Акт посвяти Блаженніший Святослав із короткого пояснення.

Акт посвяти в подяку за Незалежність Української Держави та воскресіння Церкви

Відтак Глава Української Греко-Католицької Церкви пригадав про ті історичні моменти та контекст, коли впродовж історії нашої Церкви цей Акт посвяти уже здійснювався. «25 років тому наш попередник, блаженної пам’яті Мирослав-Іван Любачівський відновив цю посвяту України і Церкви під Покров Богородиці тут, у Зарваниці. Ми пригадуємо, що тоді сюди прийшло понад мільйон прочан. Саме тоді ми дякували Господу, що сила віри переслідуваної Церкви не поставила на коліна український народ перед обличчям найгірших репресій, нищень, руйнувань і насилля. За словами Патріарха Йосипа,»гори трупів і ріки крові дала Україна як свідоцтво віри перед Господом Богом». І тоді Мирослав-Іван Любачівський, дякуючи за дар свободи відновив цю посвяту. З перспективи часу ми сьогодні так розуміємо, що незалежність нашої держави, свобода Церкви і народу є даром Божим. Як відповідь Господа Бога на віру наших батьків», — мовив Предстоятель УГКЦ.

Акт посвяти на початку війни на Сході

Окрім того, Блаженніший Святослав пригадав момент посвяти на початку російсько-української війни на Сході нашої держави. «Ми теж відновили Акт посвяти під Покров Богородиці, але в інших обставинах, у навечір’я свята Благовіщення 2014 року. Тоді наші владики стали на коліна по цілому світі, у катедральних соборах стали на коліна і відновили цю посвяту. Як пригадуєте, Україна тоді лежала безборонною перед обличчям агресора, який точив кров на Донбасі, і у Криму з тіла нашого народу. І ми бачимо, що Пресвята Богородиця покрила нас своїм Покровом, Господь Бог проявився присутнім між нами, дав нам силу, бо ми є як держава, як народ, як Церква Христова», — сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Акт посвяти як свідчення віри

«Чуючи слова, що світ стоїть на колінах, ми станемо на коліна перед чудотворною іконою Пречистої Богородиці і відновимо цю посвяту. Бо ця посвята означає істину віри у те, що за Євангелієм Господь Бог готовий творити чудо тим, які вірять. Він те саме готовий зробити тут для нас. Це ісповідь нашої віри у те, що наш Бог є посеред нас, нас не залишив і не залишить. І доки Він з нами, ми не захитаємося і не станемо на коліна ні перед ким, ні перед чим», — наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Додамо, що до прощі у онлайн форматі долучилися тисячі українців.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»