Під час формаційної зустрічі священники Львівської архиєпархії обговорили історичну роль владики Івана Бучка
У приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа, 18 вересня 2024 року, відбулася формаційна зустріч для духовенства Львівської архиєпархії у межах діяльності Інституту постійної формації. Тема зустрічі: «Владика Іван Бучко в контексті історії УГКЦ у 20 ст.». Обрана вона була невипадково, адже 21 вересня випадає 50-ліття з дня відходу до вічності цього Архипастиря скитальців.
Доповідачем під час формаційної зустрічі став ієрм. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ, який представив життєвий шлях та служіння єпископа Івана Бучка, як зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.
Доповідач ієромонах д-р Прокопій Лотоцький, згадуючи владику Івана Бучка у своїй статті «Владика Іван Бучко в контексті історії УГКЦ XX ст.», зазначив: «Владика Бучко був для наших вірних провідником і наставником. У надзвичайно важких умовах йому вдалось наладнати церковне життя в післявоєнній Європі, саме завдяки його зусиллям і дипломатичним вмінням створено окремі Апостольські Екзархати в Німеччині, Англії і Франції, а навіть створення Екзархатів за океаном: в Австралії, Бразилії й Арґентині та створення двох Митрополій в Канаді й Північній Америці. Це фактично було поступове і систематичне закладення підвалин під будову нашої помісної Церкви».
Отець-доктор Прокопій Лотоцький, ЧСВВ
Відтак промовець додав: «Я би хотів тут зробити невеличку ремарку і звернути увагу на моменти, які, з мого погляду, мають важливе пізнавально-виховне і науково-історичне значення. Особливо величезний інтерес представляють ті розділи книги, де докладно описані візитації владики Івана Бучка, які він здійснив у Південній Америці в 1939–1941 роках. Це безцінний матеріал для вивчення історії нашої еміграції в Бразилії, Арґентині, Параґваї та Уруґваї, для пізнання її економічного, релігійно-духовного та культурного становища в цих країнах напередодні Другої світової війни. Надзвичайно цінний матеріал подає кир Мирослав Марусин з повоєнної історії нашої еміграції, особливо, що стосується долі учасників так званого Великого виходу. Для майбутніх істориків цього драматичного періоду нашої історії книга „Архиєпископ скитальців“ стане не раз в пригоді, бо вона подає такі факти і деталі, які годі знайти деінде, ну хоч би про організацію церковного життя нашої еміґрації в перший повоєнний період, до чого вирішально спричинився владика Іван Бучко…»
На зустрічі священнослужителі мали можливість придбати книгу, присвячену постаті владики Івана Бучка.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ