Перша парафія Апостольського екзархату в Італії отримала державне визнання

26 жовтня 2022

24 жовтня у курії Апостольського екзархату в Італії відбулася зустріч з представником Міністерства внутрішніх справ Італії (Ministero dell’Interno) п. Алессіо Сараісом.

Перша парафія Апостольського екзархату в Італії отримала державне визнання

Причиною зустрічі стало оприлюднення рішення Італійського уряду про державне визнання римської персональної парафії Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха при катедральному храмі Апостольського екзархату, про що свідчить переданий ним відповідний декрет. Про це інформує Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

photo 2022 10 24 19.05.32

Під час розмови з державним урядовцем, у якій взяли участь апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович, протосинкел о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, та канцлер екзархату і парох парафії Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха о. д-р Петро Голіней, було обговорено питання заснування інших парафій Апостольського екзархату. Алессіо Сараіс ознайомив учасників зустрічі із процедурою цивільного визнання парафій та юридичними аспектами, що з ним пов’язані.

Пригадаємо, що персональна парафія Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха була заснована Декретом Апостольського екзарха 31 липня 2022 року, з метою «забезпечення продовження належного душпастирського супроводу українських вірних візантійського обряду, які проживають на території Римської єпархії та єпархії Остії». Парохом новоствореної парафії призначено канцлера екзархату о. д-ра Петра Голінея, a віце-парохом — о. Любомира Костюка.