Патріарша катехитична комісія УГКЦ у Львові відзначає 25-ліття від дня заснування

10 липня 2023

Із нагоди 25-ліття заснування Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ у Львові з візитом перебуває владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський, Апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії, Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Прибувши до Львова, владика Давид зустрівся з архиєпископом і митрополитом Львівським владикою Ігорем Возьняком. Перебуваючи на Святоюрській горі, владика Давид помолився у крипті, де спочивають останки ієрархів УГКЦ. А також залишив запис у спеціальному зошиті прохань до митрополита Андрея Шептицького, беатифікаційний процес якого триває. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Давид звернувся з таким проханням: «Молюся, щоб кожна сім’я довідалася, якою цінною вона є в очах нашого Спасителя Ісуса Христа».

Владика Давид Мотюк про ціль свого візиту до Львова

Розповідаючи про ціль свого візиту, єпарх Едмонтонський зазначив: «Для мене важливо взяти участь у масштабній триденній конференції, присвяченій 25-літтю заснування Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. Її тема ― „Домашня церква“ ― є ключовою в нашому служінні, адже перші зустрічі з Христом зазвичай відбуваються вдома. Пригадую, коли я був маленьким хлопцем, то молитви „Отче наш“ і „Богородице Діво“ мене навчили мої батьки. Тож старатимемося допомогти родинам проголошувати добру новину, євангелізувати своїх найдорожчих. Тут починається наша праця, як дітей нашого Спасителя. Конференція є можливістю зустрітися з усіма причетними до діяльності катехитичної комісії і обговорити методи підтримки наших вірних у всьому світі. Наше завдання ― якомога більше допомогти владикам у катехизації та євангелізації. Зрештою, найкращі проповіді звернені саме до дітей. Через таку катехизацію, батьки також можуть чогось навчитися і євангелізувати дітей».

Владика Давид МотюкВладика Давид Мотюк

Найновіші напрацювання Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ

Про найновіші видання, які підготувала Патріарша катехитична комісія УГКЦ розповів Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

«Вийшов друком переклад напрямних для катехизації ― це останній документ про катехитичне служіння, який два роки тому проголосила Папська комісія. Його представили на Синоді Єпископів, а тепер проголосять для всіх. На основі цього документа є заклик переглянути свій катехитичний проєкт. Вже є опрацьовані нові катехитичні програми. Понад двадцять років користувалися програмою „З нами Бог“, а зараз готуємо до друку нову програму ― для 5–6 класів, присвячену Старому і Новому Завітові, а 7–8 ― історії УГКЦ. Попередньо її ще практикують і випробовують у служінні», ― пояснив Назар Дуда.

Також у межах конференції обговорили документи, які діють. Та головною метою цієї конференції, як підкреслив пан Назар, є залучення батьків, адже пріоритетом є катехиза дорослих.

«Церква покликана не замінити батьків, а допомогти у катехитичному служінні сім’ям. Тож восени вийдуть друком коментарі Єрусалимської Біблії. Крім того працюємо над „Антропологічними питаннями в Святому Письмі“. А ще, почали перекладати Псалми і готуємо до друку коментарі святого Йоана», ― додав Назар Дуда.

Про Катехитично-педагогічний інститут УКУ

Крім видавничої діяльності, Патріарша катехитична комісія УГКЦ дбає про освіченість катехитів. Три роки тому започаткували катехитичний інститут УКУ.

«Діяльність цієї інституції спрямована на тих, хто в Україні, і тих, які перебувають за кордоном. Завдяки дистанційній формаційній програмі ми можемо охоплювати більше осіб. Цього року мали перший випуск: 85 осіб із України і 20 ― з-за кордону. Учасниками програми були й особи з окупованих територій», ― зазначив пан Назар.

Владика Давид також відвідав Архиєпархіяльний катехитичний центр, який очолює доктор Віра Ценглевич.