Папа взяв участь у спогадуванні коптських мучеників, убитих 2015 року

18 лютого 2021

Під час заходу, присвяченого спогадуванню 21 християнина, вбитого бойовиками так званої ісламської держави в 2015 році в Лівії, Глава Католицької Церкви поділився думками про цінність свідчення та спільність хрищення крові.

Папа взяв участь у спогадуванні коптських мучеників, убитих 2015 року

«Це наші святі, святі всіх християн, святі всіх конфесій і християнських традицій. Вони є тими, що відбілили своє життя в крові Агнця», — цими словами Папа Франциск спогадує коптських мучеників, синів Коптської Православної Церкви, які були обезглавлені джихадистами в Лівії шість років тому. Вони були канонізовані Коптською Православною Церквою, а їхня пам’ять вшановується 15 лютого, коли було оприлюднене відео про страту. На ньому можна побачити, як бойовик вимагає від чоловіків зректися віри, але вони відмовилися та були вбиті, вимовляючи ім’я Ісуса Христа.

З нагоди шостої річниці цих подій Єпископ Риму у віртуальний спосіб приєднався до пропам’ятного заходу, в якому брали участь Глава Коптської Православної Церкви патріарх Тавадрос ІІ та Глава Англіканської Співдружності Кентерберійський Архиєпископ Джастін Уелбі.

Трагедія і благословення

Промовляючи до учасників спогадування за посередництвом відеопослання, Наступник святого Петра зауважив, що йдеться про звичайних чоловіків, глав сімей, які вирушили в чужу країну в пошуках праці, щоб «не просто принести хліб до своїх домівок, але здобути його з гідністю праці». Й ці чоловіки дали свідчення Ісуса Христа, бо брутально обезглавлюванні, вони вмирали, повторюючи: «Господи Ісусе».

«Це правда, що це трагедія, що ці люди покинули цей світ на тому пляжі, але правдою є й те, що цей пляж благословенний їхньою кров’ю. Але ще більшою правдою є те, що в своїй простоті, зі своєї простої, але послідовної віри, вони отримали найбільший дар, який тільки може отримати християнин: свідчення Ісуса Христа аж до пролиття крові».

Подяка і заохочення

У цьому контексті Папа слав подяку «Богові нашому Отцеві» за те, що дав нам «цих мужніх братів», Святому Духові за те, що дав їм «силу та послідовність дійти до ісповідання Ісуса Христа аж до пролиття крові», а також єпископам і священикам «Коптської Церкви-сестри» за те, що навчили та зростили їх у вірі. «І дякую матерям цих людей, цього двадцять одного чоловіка, яким вони прищепили віру з материнським молоком: це матері святого Божого люду, що передають віру рідною мовою, за допомогою діалекту, що виходить за межі мов, діалектом приналежності», — сказав він.

Єпископ Риму також звернувся зі словами подяки до першоієрархів, які брали участь у спогадуванні, і до всіх єпископів і священиків, єднаючись також з «усім святим вірним Божим людом, який у своїй простоті, серед послідовності та непослідовності, благодаті та гріхів, несе вперед визнання Ісуса Христа». «Дякую вам, двадцять один святий, що є святими всіх християнських конфесій, за вашу свідчення. І дякую Тобі, Господи Ісусе Христе, за те, що Ти настільки близький до Свого люду, за те, що не забуваєш про нього», — сказав Папа, заохочуючи до спільної молитви про заступництво мучеників перед Небесним Отцем.

За матеріалами VaticanNews