Папа: Священики — не «супермени», а вихідці з Божого люду

8 червня 2021

Мріяти про Церкву, віддану служінню, не забувати про своє походження з-поміж Божого люду, творити справжню братерську спільноту й не боятися говорити з Богом про свої слабкості. З такими заохоченнями Папа Франциск звернувся до французьких священиків, які навчаються в Римі, проживаючи у спільноті при парафії Святого Людовіка.

Папа: Священики — не «супермени», а вихідці з Божого люду

«У суспільстві, позначеному індивідуалізмом, самоствердженням, байдужістю, ви досвідчуєте спільне життя з його щоденними проблемами. Розташований у самому серці Риму, ваш дім, завдяки свідченню життя, може передати людям, які часто відвідують його, євангельські цінності різноманітного та солідарного братерства, особливо коли хтось переживає важкий час», — цими словами Папа Франциск звернувся до представників священичої спільноти Святого Людовіка Французького, приймаючи їх на аудієнції у понеділок, 7 червня 2021 року.

Знати свої слабкості й відкривати їх перед Господом

У контексті Спеціального року, присвяченого святому Обручникові Йосифові, він закликав священиків цієї спільноти «наново відкрити для себе обличчя цього мужа віри, цього ніжного батька, прикладу вірності та довірливого прийняття Божого задуму». Цей святий, за словами Папи, навчає нас, що «віра в Бога означає вірити і в те, що Він також може діяти через наші страхи, слабкості, через нашу вразливість» (Апостольський лист Patris corde, 2). Тому священики не повинні бути «суперменами», а повинні знати свої слабкості й говорити про них з Господом.

Прийняття, а не вивищення

Далі Наступник Святого Петра говорив про тенденцію творити невеликі замкнені групи в спільнотах, ізолюватися, критикувати та погано говорити про інших, вважати себе вищими і розумнішими. Папа закликав священиків завжди приймати одні одних як дар. «У братерстві, яке живе в правді, — наголосив він, — в щирості стосунків і в молитовному житті, ми можемо творити спільноту, в якій панує атмосфера радості і ніжності».

Бути «пастирями із запахом овець»

Посилаючись на той факт, що священики, які мешкають у колегії спільноти Святого Людовіка Французького, відвідують різні Папські Університети в Римі, Вселенський Архиєрей значив, що ці студії дозволять їм краще оцінити дійсність, в якій вони покликані звіщати Євангеліє. Однак, вони повинні застосовувати теорію, беручи до уваги середовище, в якому опиняться, а також довірених їм людей, тобто повинні бути «пастирями із запахом овець».

Папа додав також, що неможливо розуміти священство, ізольоване від Божого люду. «Позбавтесь своїх заздалегідь продуманих ідей, своїх мрій про велич, свого самоствердження, щоб поставити Бога та людей у центр ваших щоденних проблем», — закликав він.

«З Христом ви можете все»

«Дорогі брати священики, — вів далі Папа, — заохочую вас завжди мати перед собою великі горизонти, мріяти, мріяти про Церкву, повністю віддану служінню, про світ, який є більш братерським і солідарним. І до цього ви повинні долучитися як головні дійові особи. Не бійтеся ризикувати, прямувати вперед, тому що ви можете робити все з Христом, Який дає вам силу (пор. Флп 4:13). З Ним ви можете бути апостолами радості, плекаючи в собі вдячність за те, що служите своїм братам і сестрам та Церкві».

На завершення Папа Франциск закликав священиків спільноти Святого Людовіка Французького плекати вдячність, яка є могутньою зброєю, що допомагає «підтримувати полум’я надії в хвилини знеохочення, самотності та випробувань».

Вдячність багаторічному співробітникові

Користаючи з нагоди, Святіший Отець також прилюдно подякував присутньому на зустрічі о. Жанові Ландузьє, співробітникові Державного Секретаріату, який протягом багатьох років був, зокрема, його перекладачем під час франкомовних зустрічей, а наприкінці червня завершує своє служіння у Римській Курії.

За матеріалами VaticanNews