Папа розкаже про вади і чесноти у новому циклі телепрограм

25 січня 2021

«Вади і чесноти. Розмова з Франциском» — це новий цикл телевізійних програм, який готує о. Марко Поцца, капелан в’язниці «Due Palazzi» в Падуї.

Папа розкаже про вади і чесноти у новому циклі телепрограм

Італійський телеканал «NOVE», що належить до групи «Discovery», пропонує телеглядачам подорож знайомства з вадами й чеснотами під проводом Папи Франциска. Йдеться про чергову публіцистичну ініціативу о. Марка Поцци, капелана в’язниці «Due Palazzi» в Падуї, що так і називається: «Вади та чесноти – Розмова з Папою Франциском».

Починаючи від 2017 року, священик запропонував телеглядачам три цикли передач, що бути присвячені молитвам «Отче наш», «Радуйся, Маріє» та «Вірую». Кожна передача розпочиналася бесідою з Папою Франциском про один із аспектів молитви, після чого слідували життєві свідчення для ілюстрації сказаного.

Цього разу цикл телепередач із семи епізодів, які матимуть схожу структуру, запрошує в подорож до відкриття світел і тіней християнського життя, пропонуючи роздуми про теми, що стосуються сенсу життя кожного з нас. Бесіди про вади та чесноти відбуватимуться навколо того, як їх зобразив на своїх фресках Джотто в падуанській Каплиці Скровеньї, розкриваючи делікатний взаємозв’язок між сімома вадами (гнів, відчай, непостійність, заздрість, невірність, несправедливість, глупота) та сімома чеснотами (розсудливість, справедливість, стійкість, поміркованість, віра, надія, любов).

«Ми потрапили в культуру прикметників, забувши про іменники», – стверджує Папа, заохочуючи: «Не слід забувати, що ти – особа, що ти – чоловік, що ти – жінка. Важливіше бути чоловіком чи жінкою, ніж не мати цих вад чи чеснот. Бог любить не прикметність особи, але любить особу, такою, якою вона є».

«Цей проект є природним продовженням редакторського шляху, розпочатого 2017 року разом з Папою Франциском. Після “Отче наш”, “Ave Maria” та “Вірую”, циклом “Вади та чесноти” ми вирішили піднести планку, вирушивши до глядачів, які, можливо, не настільки призвичаєні до такої тематики», – зазначив о. Поцца, коментуючи перехід із телеканалу TV2000, що належить Італійській Єпископській Конференції, на телеканал NOVE. За його словами, «не людство перебуває в Церкві, але Церква серед людства», тож провідною зіркою цієї нової пригоди є «запитання світу та людства, що розповідає про себе в неминучому перетині вад і чеснот».

За матеріалами VaticanNews