Папа: Господь, наш мир, допоможе здолати ментальність війни

4 квітня 2021

У цьогорічному великодньому посланні Глава Католицької Церкви висловив солідарність з тими, які страждають від наслідків пандемії, закликав до солідарного розподілу вакцин, підтримав молодь, яка змушена навчатися у незвичних обставинах і скерував окрему думку до тих частин світу, де тривають війни та насильство, не оминувши також і Україну.

Папа: Господь, наш мир, допоможе здолати ментальність війни

«Надто багато війн і надто багато насильства ще й далі існують у світі! Нехай же Господь, Який є нашим миром, допоможе нам здолати ментальність війни. Нехай же дасть полоненим під час конфліктів, особливо, в східній Україні та в Нагорному Карабасі, цілими й здоровими повернутися до своїх сімей, та натхне правителів у всьому світі спинити гонку нових озброєнь», — таким було одне із побажань, які злинули з уст Папи Франциска, коли він виголошував великоднє послання «Urbi et Orbi».

Святкова Свята Меса

У неділю Пасхи, 4 квітня 2021 року, вранці, Святіший Отець очолив при катедральному престолі базиліки Святого Петра у Ватикані Святу Месу. За участі приблизно 150 вірних, з Папою співслужили 4 єпископи та 24 кардинали, разом з Деканом і Віце-Деканом Колегії Кардиналів.

Євхаристійне богослужіння розпочалося обрядом, який є спогадуванням того, як Ісус після воскресіння явився Симонові Петрові. По завершення вхідної процесії, диякони відслонили ікону Спасителя, встановлену біля престолу, після чого диякон, звертаючись до Наступника святого Петра, проспівав: «Воскрес Господь і явився Симонові». Далі, на спогадування дару Хрищення, Папа окропив літургійне зібрання водою, яку поблагословив під час Пасхального чування. Прозвучав гімн «Слава на висотах Богові» та читання з Діянь Апостолів і з першого Послання до Коринтян. Євангельська розповідь святого Івана про те, як Петро з учнем, якого любив Ісус, прийшли вранці до порожнього гробу, як заведено під час особливо урочистих Папських богослужінь, прозвучала латинською та грецькою мовами. Папа не виголошував проповідь, а після Святої Меси, знявши богослужбові ризи, звернувся до Риму та до світу з традиційним великоднім посланням.

У своєму посланні Святіший Отець висловив солідарність з тими, які страждають від наслідків пандемії, закликав до солідарного розподілу вакцин, скерував слова підтримки до мігрантів і подякував країнам, які приймають біженців, підтримав молодь, яка змушена навчатися у незвичних обставинах і скерував окрему думку до тих частин світу, де тривають війни та насильство, не оминувши також і Україну.

«Серед багатьох труднощів, які переживаємо, ніколи на забуваймо, що ми зцілені Христовими ранами (пор. 1 Пт. 2, 24). В світлі Воскреслого наші страждання преображенні. Там, де була смерть, тепер є життя, де була жалоба — тепер є утішення. Пригорнувши хрест, Ісус надав сенсу нашим стражданням, тож тепер молімося, аби благотворні наслідки цього зцілення поширилися на ввесь світ. Благодатної, святої і спокійної Пасхи!» — побажав Папа.

Далі кардинал Мауро Ґамбетті, Архипресвітер базиліки Святого Петра, оголосив про отримання повного відпусту, пов’язаного із урочистим благословенням «Urbi et Orbi», яке уділив Папа Франциск.

За матеріалами VaticanNews