Пам’ятну скульптуру патріарха Йосипа Сліпого освятили у Червонограді

29 листопада 2023

У неділю, 26 листопада 2023 року, владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, звершив Ариєрейську Божественну Літургію у храмі Пресвятої Богородиці — Владичиці України, що у Червонограді.

Пам’ятну скульптуру патріарха Йосипа Сліпого освятили у Червонограді

У часі богослужіння владика Михаїл Колтун виголосив проповідь, у якій наголосив про наші здобутки у вірі, через яку ми будемо відчувати присутність Бога у нашому житті завдяки любові до ближніх. Про це розповідає пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

«Законовчитель приходить до Ісуса Христа із запитанням про виконання найголовнішої заповіді, бажаючи знайти відповідь і отримати Божу поміч у житті. У діалозі вони шукали, хто є цим ближнім», — розпочав свою проповідь до вірних архиєрей.

Владика зазначив, що з Євангелія знаємо, що у дорозі допомогу подав чужинець, який змилосердився, полегшив страждання і доглянув його. Ближній є той, який допомагає, — підсумував єпископ.

«Ми сьогодні маємо виклики, починаючи від фронту. У капеланському і військовому служінні вірність ближньому є на першому місці. Бути поруч, допомогти, послужити — це найважливіше. Неважливо, від кого прийде допомога, від християнина чи безбожника — людина чекає допомоги. Нашим завданням є послужити, щоб дія Божої благодаті співдіяла у всіх кроках нашого життя, щоб вони були успішними», — мовив проповідник.

Зацитувавши слова апостола Павла про те, що потрібно бути терпеливими і витривалими в любові, владика ствердив, що любов — це терпеливість і витривалість. Щоби проілюструвати цю правду, далі проповідник поділився історією про терпеливу любов до ближнього, яку прийшлося пережити у одному з військових паломництво. За словами владики, терпеливість і любов стала прикладом для особи, яка було вороже наставлена до Бога та віри.

«У теперішній час ми маємо пробудити серце до християнських кроків думання і діяння. Ми повинні плекати в серці доброту, любов у сім’ї і до всіх, хто нас оточує, щоб чистим серцем любити Бога. Богородиця завжди відкликалася на заклик Божої волі. Вона відізвалася і сприймає те, до чого вона покликана. Ми маємо призивати її з вірою і надією, щоб вона нам допомогла в житті, щоб і ми могли бути привітними одні до одних. Тоді життя переміниться», — мовив на завершення своєї науки владика Михаїл.

Після богослужіння архиєрей з духовенством та вірними вийшли на подвір’я храму, щоб освятити пам’ятну скульптуру патріарха Йосипа Сліпого. Також єпископ відзначив грамотами священників парафії та директорів навчальних закладів.

Цього дня, ввечері у музеї палацу Потоцьких відбувся вечір пам’яті, приурочений патріарху Йосифові. Гості, які були присутні на заході, мали змогу почути про духовність, стійкість та велич особи патріарха.