Паломництво до Прилбич: усіх охочих запрошують на день народження до митрополита Андрея
28–29 липня Прилбичі, родинне село Шептицьких, запрошують на молитву в день народження Праведного митрополита Андрея. Проща стане також нагодою побачити унікальні речі родини Шептицьких, відвідати історичні місця та дізнатися про її багатогранну діяльність.
Учасники прощі відвідають усипальницю Шептицьких, молитимуться за прославу митрополита Андрея, а в рамках інтерактивних екскурсій відкриють для себе життя і діяльність родини, що залишила великий спадок у збереженні української Церкви та культури.
Сотрудник парафії Собору Пресвятої Богородиці УГКЦ у с. Прилбичі о. Андрій Побігущий розповів «Духовній величі Львова», що паломництво до Прилбич відбувається щороку. Ця традиція своїм корінням сягає ще останніх років життя митрополита: коли він був прикутий до візка і не покидав Львова, люди вже тоді в день його народження, 29 липня, збиралися у Прилбичах — навіть за його відсутності. А тепер така проща стає ще актуальнішою.
«Зараз, відстоюючи свою незалежність, ми потребуємо пам’ятати людей, які в різний спосіб боролися за неї — а митрополит Андрей в дуже багатогранний спосіб працював над збереженням української Церкви і нації як такої. „Совєти“ хотіли очорнити його ім’я, тому нам варто навпаки його для себе відкривати і в день народження митрополита з вдячності за справи, які він робив, відвідати Прилбичі — місце, де він народився», — підкреслив священник.
Усипальниця роду Шептицьких у с. Прилбичі
Архиєрейську літургію 29 липня звершать єпископи УГКЦ, а пізніше учасники прощі зможуть побачити надбання музею Шептицьких та прилбицького етнопростору, ознайомитися зі спадком родини митрополита Андрея.
«Після Літургії буде інтерактивна екскурсія, в якій всі паломники зможуть почути детальніше про родину Шептицьких, яка сформувала таких великих людей, як Андрей і Климентій; про маму Софію — цього року виповнюється 120 років з дня її відходу до вічності, і ми також піднімаємо її чесноти як приклад для інших матерів; Івана з його виваженістю, меценатством і дбанням про культуру; Леона і Ядвігу, які плекали українську культуру — Ядвіга, будучи полькою, взагалі займалася етноекспедиціями Яворівського регіону», — поділився о. Андрій. Він розповів, що прилбицькі виставки постійно поповнюються новими експонатами — чимало автентичних речей, які належали родині Шептицьких, зберегли в себе місцеві мешканці, а тепер віддають їх у фонд музею.
«Виставки, які в нас є в етнопросторі і в нашому музеї, актуалізують древнє українське мистецтво і Яворівську культуру і показують красу сучасного українського мистецтва — також як продовження справи, яку робив і Андрей, і вся його родина», — підкреслив о. Андрій Побігущий.
Розпочнеться проща у неділю, 28 липня, із молитви вервиці о 19:00 в храмі на честь Праведного Митрополита Андрея та блаженного священномученика Климентія Шептицьких УГКЦ, після чого відбудеться Акафіст і молитва в усипальниці родини Шептицьких. У понеділок, 29 липня, вірних запрошують на Ісусову Молитву о 8:00, після якої буде звершена Літургія.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ