На Прикарпатті освятили новий храм на честь Василія Великого

16 червня 2024

У день празника Вознесіння Господнього, 13 червня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив святкові моління у с. Новошин, Долинського протопресвітеріату. У цей день відбулося освячення новозбудованого храму Святого Василія Великого.

На Прикарпатті освятили новий храм на честь Василія Великого

Спершу численно зібрана церковна громада й діти на чолі з о. Іваном-Зореславом Котовичем, протопресвітером Долинським й адміністратором парафії, теплими словами зустріли владику Володимира на подвір’ї новозбудованого храму. Про це Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ повідомила п. Тетяна Фесинець.

Відтак розпочався Чин освячення нового храму, який звершив митрополит Володимир. На початку священники спільно з архиєреєм посвячували в трьох посудинах три рідини, якими благословили престіл: джерельну воду, виноградне вино з чистої лози та воду з пахучою оливою. Далі жертовник поблагословили святим миром й вбрали в обруси.

Також під час цього чину архиєпископ поблагословив миром храм зсередини, а відтак розпочалася процесійна хода, коли всі зібрані у святині вийшли надвір, щоб обійти храм із мощами святих.

Опісля відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Володимир у співслужінні о. Івана-Зореслава та священнослужителів Долинського протопресвітеріату.

У своєму слові під час проповіді владика Володимир підкреслив, що колись на місці новозбудованого храму стояла церква 1850 року побудови, яка була пам’яткою архітектури місцевого значення і яку, на превеликий жаль, у 2020 році охопило полум’я. «Цей новозбудований храм є видимим знаком любові до Бога, віри та незламності українського народу», — зазначив архиєрей.

Відтак владика Володимир роздумував над празником Вознесіння Христового: «Вознесіння Господнє має велике значення для людей різного часу і містить у собі глибокий догматичний зміст. Христос одночасно був Богом і людиною, і вознісся на небо, і сів праворуч Бога Отця, тим самим возніс нашу людську природу до Божественної оселі на небо, де повинно продовжуватись наше життя. Апостол Павло говорить: „Життя ж наше на небесах, звідки чекаємо Спасителя, Господа Ісуса Христа“ (Флп. 3:20)».

«Святкуючи це велике свято Вознесіння, ми маємо пам’ятати, що наш Господь, Який вознісся на небо, не залишив нас сиротами. Він залишив з нами Святого Духа, Який зійшов на апостолів та Божу Матір у п’ятдесятий день після Воскресіння, а також Господь нерозривно перебуває з нами у Пресвятій Євхаристії», — мовив проповідник.

Далі архиєрей закликав старатися, щоб Вознесіння нашого Господа Ісуса Христа було для нас зміцненням віри, утвердженням надії та зігріванням любові.

Після Літургії митрополит Володимир вручив грамоти всім тим, хто активною працею спричинився до будівництва храму. Згодом о. Іван-Зореслав подякував владиці Володимиру, усім священнослужителям, жертводавцям та присутнім за спільну молитву.

На завершення духовенство і вірні молилися за настання перемоги та довгоочікуваного миру в Україні, виконуючи духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», а згодом владика Володимир уділив усім своє архиєрейське благословення.