На парафії Матері Божої Неустанної Помочі в Івано-Франківську відбулося освячення храму та престолу

9 липня 2024

У неділю, 7 липня, на парафії Матері Божої Неустанної Помочі, Північного протопресвітеріату м. Івано-Франківськ, відбулася урочиста подія — освячення оновленого храму та нового престолу. Святкові моління очолив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії, у співслужінні владики Михайла Бубнія, екзарха Одеського.

На святкові богослужіння численно зібралася парафіяльна спільнота, молодь, діти й духовенство, а також представники влади. Архиєрея теплими словами на подвір’ї храму вітала парафіяльна молодь та діти, а також настоятель храму о. Андрій Цікало, ЗНІ, ігумен монастиря Святого Йосифа у м. Івано-Франківськ. Про це пише Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Посвячення храму та престолу

Владика Богдан у співслужінні владики Михайла Бубнія й священнослужителів звершив Чин освячення відреставрованого храму й новоспорудженого престолу.

Згідно з обрядом єпископ спільно з душпастирями обмив престіл джерельною водою, добірним вином та рожевою водою, а згодом помазав його святим миром. Пізніше відбулася процесійна хода довкола святині із мощами святих.

Після цього владика Богдан заклав всередину престолу мощі блаженного священномученика Миколая Чарнецького й залив їх розплавленим воском. Пізніше жертовник ввібрали в обруси, а увінчав святу трапезу кивот, де перебуває Господь наш Ісус Христос, утаєний у Пресвятій Євхаристії. Відтак єпископи помазали святим миром стіни й ікони храму зсередини.

Покликання до нового життя у Христі Ісусі

У часі Літургії владиці Богдану Дзюраху співслужили владика Михайло Бубній, протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя о. Володимир Борейко, ЗНІ, ігумен монастиря о. Андрій Цікало, ЗНІ, душпастирі парафії, а також запрошені священнослужителі.

Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та СкандинавіїВладика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії

Звертаючись до вірних із проповіддю, владика Богдан найперше роздумував над подією освячення храму й престолу:

«Сьогоднішнього дня ми є свідками знаменної події, яка довершується над цією святинею, проте матиме благодатний вплив на духовність кожного з нас. Освячення, оновлення храму пригадує нам наше християнське покликання до нового життя у Христі Ісусі. Бо у святому Хрещенні ми були освячені Святим Духом та стали храмом Святого Духа, живою святинею живого Бога. Тому й каже св. Павло: „Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває? Коли хтось зруйнує храм Божий, Бог зруйнує того, бо храм Божий святий, а ним є ви“ (1 Кор. 3, 16–17)».

Зробити душі ясним прибіжищем Святого Духа

За словами проповідника, Чин освячення та оновлення храму пригадує нам про цю нашу унікальну гідність улюблених Божих дітей, вірних Христових учнів та живих кивотів, живих храмів Святого Духа.

«Для нас, що прагнемо бути живим храмом Бога живого, залишається важливе завдання: тривати у Божій правді й в Божій любові до кінця. Бо коли ми живемо у правді й любові, тоді це вірний знак, що Бог перебуває з нами», — зазначив єпископ.

«Оскільки над цим видимим храмом потрібен щоденного догляду і прибирання, а час від часу ґрунтовне оновлення, чуваймо і ми над власною душею. Щоденно перегляньмо стан нашого власного храму ввечері, зробімо іспит совісті, і зауваживши щось недоброго чи негідного у нашій поведінці, щиро перепросімо Господа і, за потреби та можливості, наших ближніх, яких ми могли скривдити. Прибираймо наші храми щирою молитвою і сердечним жалем за гріхи, але також запалюймо в них світло живої віри та оздоблюймо їх добрими ділами чеснотливого життя», — роздумував архиєрей.

Як мовив владика Богдан, якщо ж бачимо, що наш храм потребує глибшого оновлення й очищення, приступаймо до святої Сповіді, принаймні раз на місяць, щоб зробити наші душі ясним прибіжищем Святого Духа.

Подяки і завершення богослужіння

Після богослужінь у храмі лунало «Многоліття». Відтак владика Богдан подякував владиці Михайлу за внесок у розбудову парафіяльної громади довкола монастиря Святого Йосифа, архиєпископу і митрополиту Івано-Франківському владиці Володимиру Війтишину за благословення очолити святковий празник на парафії Матері Божої Неустанної Помочі й звершити Чин освячення оновленого храму й нового престолу. Також слова подяки архиєреям, духовенству й парафіяльній спільноті лунали від о. Андрія Цікала, ігумена монастиря й настоятеля парафії.

Згодом протодиякон Андрій Туз з нагоди свята зачитав привітальну грамоту від митрополита Володимира Війтишина для о. Андрія Цікала, а також для всіх жертводавців й будівничих за їх старання у реставрації храму Матері Божої Неустанної Помочі.

Насамкінець голова Івано-Франківської ОВА п. Світлана Онищук й міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків висловили вдячність душпастирям за розвиток парафіяльної громади. На завершення присутні молилися за Україну «Боже Великий, Єдиний», а згодом на подвір’ї відбулося освячення води й благословення нею усіх вірних.

Молитовна програма продовжилася молебнем до Пресвятої Богородиці, а також благодійною виставою «Розстріляне відродження» на підтримку ЗСУ за постановкою заслуженого артиста України Олексія Гнатковського.