На Донеччині посвячено новий храм УГКЦ

6 червня 2023

4 червня 2023 року відбулося урочисте посвячення новозбудованого храму Святої Трійці в Мирнограді, Донецької області. Чин освячення та Божественну Літургію звершив єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха. Відтепер Донеччина збагатилася на ще один Божий дім і ще більше духовно зміцнішала.

На Донеччині посвячено новий храм УГКЦ

Радісне свято розпочалося із зустрічі єпископа з короваєм та вітальними словами від парафіян та їхнього настоятеля о. Івана Василенка. Вірні радо прийняли владику Максима на східних теренах України, відчуваючи пастирську підтримку та опіку. Про це повідомляє пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

Під молитовний супровід диякона Ігоря Бойка, братів семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, численного духовенства та мирян, архиєрей звершив Чин посвячення новозбудованого храму Святої Трійці. Відтак в стінах Божого дому розпочалася Божественна Літургія, на якій підносилася молитва подяки, радості і прохання якнайскорішої перемоги над злом та правдивого миру близько 100 вірних.

Відтепер історія розділена на «до» і «після»

У своєму слові під часі проповіді владика Максим наголосив на важливості свята та нового храму на теренах багатостраждальної Донеччини: «Цей день є видатним, важливим та особливим, бо він ділить історію нашого міста на „до“ і „після“. Як жити без Бога всі знають. Кожен знає, як важко, коли не відчуваєш Божої підтримки, не можеш приступити до Святих Тайн: посповідатися, причаститися, схилити коліна у молитві тут, у Його рідному домі. Відсьогодні так більше не буде. Кожен має знати, що земля, по якій ми ходимо, є святою землею. Тут Бог є посеред нас».

Разом із цим єпископ пригадав усім вірним, мешканцям прифронтової зони, що вони не є забутими Богом, не є самотніми, бо сьогоднішнє свято кожному засвідчує Божу присутність та Його безмежну любов тут і тепер.

«Маймо відвагу приходити до храму»

На завершення проповіді владика Максим привітав парафіян та настоятеля храму зі святом, нагадуючи, що відтепер кожен потребуючий точно знайде духовне умиротворення в стінах Господнього дому: «У цьому Божому храмі наші серця завжди знаходитимуть спокій. У цьому храмі знаходитимемо усі відповіді, які довго шукаємо. Усі каміння, тягарі і турботи, з якими не можемо дати собі ради, Бог переобразить. Та Божа любов не може бути дарована насильно. Тож кожного світанку, розплющуючи очі і бачачи красу нашого краю, мусимо знову і знову повторювати: „Боже, дякую Тобі за Твою любов. За те, що дозволяєш мені і далі насолоджуватися даром мого життя“. Маймо відвагу приходити сюди, приводити наших рідних і друзів та віддавати у Божі руки все те, що має наше серце. Бо в Божих руках змінюється все».

Завершення святкування і подяка присутнім

По завершенні Літургії настоятель храму подякував владиці Максиму та священослужителям, які з цілого деканату та найрізноманітніших куточків України приїхали спільно розділити радісну мить в церковному житті Мирнограду та всієї Української Греко-Католицької Церкви. Також привітав і парафіян, які щонеділі та у свята мають можливість прийти до Божого храму, прийняти Святу Євхаристію і Тайну Сповіді, очищуючи душу та впускаючи світло Боже в своє життя.

Опісля, відбулося мировання та освячення води з нагоду святкування. На згадку радісного дня духовенство і вірні зробили спільне фото біля нового, вже освяченого, храму Святої Трійці. А відтак мали спільну святкову трапезу. Освячення храму у Мирнограді було великою духовною подією для місцевої громади та усієї Церкви.

Новий храм Святої Трійці покликаний стати осередком духовного життя та місцем, де будуть зібрані покоління вірян, проходячи через випробування й покладаючись на Господа Бога, молитимуться за мир і процвітання.