Митрополит Володимир Війтишин очолив святкування Дня Матері в українській громаді Афін

15 травня 2019

Вже традиційно у Другу неділю місяця травня українська громада Греції відзначає Свято матері, запрошуючи на ці святкування також гостей з України.

Так і цього року, в неділю, 12 травня, українці Греції зібралися на такі святкування в катедральному соборі Пресвятої Трійці Грецької Католицької Церкви, при якому гуртується місцева українська церковна громада.

Святкування складалися із двох частин — молитви та святкового концерту.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Високопреосвященний владика Володимир Війтишин у співслужінні із священиками о. Віталієм Токарем, допоміжним судовим вікарієм Івано-Франківської архиєпархії, о. Атанасієм Армаосом, грецьким священнослужителем та великим приятелем української громади, о. Петром Фучо, священиком Пряшівської архиєпархії Словацької ГКЦ, о. Макарієм Ленівим, ЧСВВ, представником греко-католиків з Криму та о. Андрієм Твердохлібом, настоятелем місцевої української греко-католицької громади.

На богослужінні також був присутній єпископ-емерит Димитрій Салахас, який передав вітання від Правлячого Архиєрея Мануїла Ніна, котрий цими днями перебуває поза межами Греції.

Святковий концерт складався із двох моментів: спочатку із привітанням матерів виступили місцеві колективи українських товариств та асоціацій, українських суботніх шкіл, дитячого та дорослого церковного хорів; а згодом святкування продовжилося виступом заслуженого артиста України, гумориста Миколи Савчука та Народного артиста України Богдана Сташківа.

На святкуванні також були присутні високодостойні представники України в Грецькій Республіці — два Консули та прес-секретар Посольства України в Греції, які також долучилися до привітань матерів та взяли участь у святкуваннях.

Господь поблагословив той день доброю сонячною погодою, а гарний настрій у всіх присутніх на святі сприяв розумінню того, що всі ми є великою єдиною родиною, об’єднаною довкола Церкви Христової.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ