Митрополит Борис Ґудзяк зустрівся з громадськими діячами Філадельфії

1 березня 2021

12 лютого 2021 року відбулась онлайн-зустріч громадських діячів Філадельфії та околиць з архиєпископом і митрополитом Борисом Ґудзяком. Метою зустрічі, у якій взяли участь до 30 представників українських громадських організацій, було поділитись інформацією щодо викликів та планів на майбутнє архиєпархії та обмінятися думками щодо можливостей подальшої співпраці.

Митрополит Борис Ґудзяк зустрівся з громадськими діячами Філадельфії

Учасники обговорювали питання присутності молоді в спільнотному житті, розвиток комунікацій та розповсюдження новин та співпрацю громад з Церквою. Митрополит закликав учасників зустрічі у процесі виходу з пандемії регулярно, хоча б кожних два місяці, спілкуватися, беручи участь у онлайн-конференціях.

Візитація парафій та місій

Владика Борис розповів, що від початку служіння в Філадельфійській архиєпархії, він відвідав 58 із 63 церков та місій. «Ці відвідини були надзвичайно теплими та щирими, показали як велике багатство цих парафій, так і виклики Церкви та громади», — розповів він.

Актуальні виклики Філадельфійської архиєпархії

Митрополит також поділився певними актуальними викликами. За останній рік померло 20 духовних осіб, серед яких є священники, монахи, монахині та єпископ. «Це 7 % від загальної кількості духовних осіб в митрополї. Зараз є 36 священників, які служать на цих теренах, та немає жодного єпархіального священника, який має менше 40 років», — зауважив архиєпископ Борис Ґудзяк.

Найближче майбутнє архиєпархії

Митрополит Борис також ознайомив учасників зустрічі з найближчим планом розвитку Філадельфійської архиєпархії. А саме, протягом цього року очікується приїзд 7 священників з України з їхніми сім’ями. Ця група сформована минулого року і, перебуваючи в Україні, на даний час отримує онлайн-формацію для кращого розуміння служіння в США. У служінні священника для митрополита пріоритетними є тісна співпраця з громадою, плекання культури прозорості і відкритості, служіння англійською та українською мовами, підтримка організацій, розвиток громади та одночасне включення в американське життя. «Нашою ціллю є громади глибоких стосунків, які готові працювати разом з усмішкою, гумором. Важливою є співпраця громадських організацій з Церквою. Я вірю, що це Божа Церква, що Господь хоче промовити до людей. Я вірю, що Євангеліє, Таїнство, Церква, Спільнота, наша співпраця — це найкраще, що людина може мати. Це дає мир, радість, скріплює родину, громаду, скріплює державу. Нам треба це творчо пропонувати і за 5 років побачимо великі зміни», — наголосив владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ