Митрополит Борис Ґудзяк під час Меси в соборі Святого Патрика: Утверджуймося в Божих дарах

17 квітня 2022

У вівторок, 12 квітня 2022 року, кардинал Тімоті Долан відслужив Месу, під час якої благословив миро. Кардинал Долан благословив єлеї для хворих, катехуменів та освятив миро. Кожна парафія архидієцезії Нью-Йорка отримає ці три олії, які будуть використовуватися для Таїнств протягом року. Митрополит Борис Ґудзяк, український католицький архиєпископ Філадельфії, проповідував під час цієї торжественної меси.

Митрополит Борис звернувся до присутніх єпископів, священників, монахів та вірян зі словами вдячності та підбадьорення. «Як добре бути разом! Як добре чути підбадьорення Господа та підбадьорювати один одного в цьому Євхаристійному таїнстві». Про це повідомляє пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Він провів паралелі між гріхом Адама, страстями Христовими, війнами та злом у світі, зокрема вторгненням в Україну та брутальним вбивством цивільних. «У цей [Страсний] тиждень ми бачимо все — найкраще й найгірше, найвище й найнижче, піднесене й низьке, близьку дружбу й зраду. Ми проходимо етапи, які ведуть до жорстокого вбивства Невинного Агнця, Стражденного Слуги, і саме там, у цій смерті, Бог через любов нас від смерті визволяє».

Ця Меса є також святкуванням заснування священства, тому архиєпископ Борис окремо звернувся до єпископів, священників та дияконів: «Дорогі брати в священнослужінні, нелегко бути священником, єпископом чи дияконом у Північній Америці у XXI ст. Є багато приводів і причин для розчарування. Проте, рахуймо свої благословення, прислухаймося до слів і відчуймо, як миро, дари Святого Духа зцілюють наші рани, проясняють там, де панує плутанина, і дають нам ту тиху, лагідну силу Христа, який покликав нас до служіння».

Він також подякував кардиналу Долану, священникам, монахам і вірним Нью-Йоркської архидієцезії за їхню солідарність і щедрість з Церквою та народом в Україні в її пристрасті та розп’яті та висловив сподівання, що жителі Нью-Йорка колись відкриють свої обійми та домівки. буде оголошено про те, як можна вітати переміщених українців в Америці.

«У цьому Страсному Тижні, у найсвятіший період року, коли ми святкуємо ці таїнства, утвердімося у наших дарах — зціленні, Євхаристії, спілкуванні, служінні, смиренні. У цьому наша сила; в цьому наше життя. У Христі наш мир і наша радість», — підсумував архиєпископ.

Фото з архіву