«Молімося за нові покликання», — владика Микола Бичок під час дияконських свячень у Мельбурнській єпархії

23 листопада 2022

У неділю, 20 листопада 2022 року, у катедральному храмі Свв. апостолів Петра і Павла під час Божественної Літургії владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, висвятив нового диякона для Мельбурнської єпархії. Останні дияконські свячення у єпархії були 8 років тому, ще у 2014 році.

«Вернися додому й розкажи все, що Бог зробив тобі», — саме такими словами закінчується сьогоднішнє Євангеліє та показує нам, з однієї сторони, наскільки величезний вплив на людину може мати злий дух, а з іншої сторони — наскільки є велике Боже милосердя, яке проявляється через Ісуса Христа, який виганяє злих духів. Про це сказав єпарх Мельбурнський владика Миколай Бичок під час проповіді у 23-тю Неділю після Зіслання Святого Духа, як повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Дияконські свячення

Продовжуючи свою проповідь, єпископ підкреслив важливість події, які відбудеться під час Літургії: «Сьогодні ми станемо свідками того, як Боже Милосердя спливатиме на піддиякона Мирослава через висвячення його на диякона. У часі Божественної Літургії, після освячення Найсвятіших Тайн Тіла і Крові Господньої, піддиякон Мирослав приступить до престолу, щоб прийняти дияконат».

«Хочу звернути вашу увагу на те, — продовжив єпископ, — що Мирослав як кандидат до дияконських свячень прибув до Австралії з України, щоб тут присвятити своє життя для служіння Богу та людям. З однієї сторони, це є велика радість для нашої єпархії, тому що матимемо нового робітника у винограднику Христовому, а з іншої сторони, це є і смутком, тому що вже доволі довгий час немає жодних покликань до священичого та монашого чину серед наших вірних в Австралії».

«Господь кличе тебе…»

Роздумуючи над особливістю дияконського служіння, владика звернувся до нововисвяченого диякона Мирослава із такими словами: «Господь кличе тебе, Мирославе, щоб ти став Його слугою. Він кличе тебе у важкий час як для України, де триває війна, так і для нашої єпархії, де бракує нових покликань. Час, в якому зникає служіння, Господь кличе тебе, щоб ти давав, власне, приклад доброго служіння. Господь кличе тебе до служіння у Таїнстві — ти зможеш допомагати священикові при уділенні Святих Таїнств та проголошувати Боже Слово. Це все не є виконанням якоїсь певної роботи, а служінням, в якому немає меж. Господь кличе тебе до служіння біля вівтаря, біля найсвятішого місця у молитві, де ти будеш служити, молячись за всю Церкву, а також проповідувати біля вівтаря. Однак, перш за все ти будеш проповідувати Бога своїм життям».

Також єпископ зауважив, що сьогоднішнє Євангеліє є великим побажанням для дияконського служіння Мирослава: «Віднині ти будеш допомагати Божому люду в дорозі до Царства Небесного, не зважаючи на всі перешкоди, які трапляються у житті».

Молімося за нові покликання

«Сьогоднішня Літургія в нашому храмі повинна бути для нас усіх нагодою подякувати Богові за покликання піддиякона Мирослава до дияконського служіння, а згодом також і до священничого служіння. Сьогодні ми повинні бути вдячні Богові за те, що разом з народом, який прибуває до Австралії з України, їдуть також особи, які хочуть служити цьому народові як диякони та священники. Покликання, отримане в Україні, диякон Мирослав зможе здійснювати тут, у нашій єпархії», — такими словами владика Микола завершив свою проповідь і закликав всіх до молитви за нові покликання до священичого та монашого стану серед вірних Мельбурнської єпархії.

Наприкінці єпископ привітав нововисяченого диякона Мирослава із прийняттям першого етапу священства та побажав: «Хай Господь благословить тебе у Святому Дусі, силі, святості та свободі від усякого гріха. Хай Господь дарує тобі сповнений любові та чистоти дияконат!»