Лижні змагання зі слалом-гіганту серед духовенства єпархій УГКЦ

22 лютого 2019

Шостий рік поспіль, після Стрітення Господнього, на базі гірськолижного курорту «Буковель» проводяться міжєпархіальні змагання з лижного спорту.

Лижні змагання зі слалом-гіганту серед духовенства єпархій УГКЦ

Для духовенства, їхніх сімей та студентів духовних семінарій вже стало традицією зустрічатися на Прикарпатті з метою активного відпочинку. Ідея популяризації здорового способу життя через приклад духовенства належала єпископу Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколі Сімкайлу. З 2013 року бажаючих взяти участь у змаганнях було близько 100 учасників. Цьогоріч їх — 54, але й підтримки у лижників не менше.

Традиційно спортивний захід розпочався із Архиєрейської Божественної Літургії, яку у співслужінні численного духовенства, очолив єпарх Коломийський владика Василій Івасюк.

Під час проповіді єпископ сказав, що Біблія не забороняє займатися спортом, але головне, щоб фанатизм у ньоому не перемістив Христа на друге місце.

«Спорт як і кожна добра справа завжди мають своє опертя на Святому Письмі. Наша душа — це дорогоцінний алмаз, а тіло це футляр для душі і храм Святого Духа. Тому ми повинні піклуватися про своє тіло, займатися хоча би фізкультурою, щоби бути здоровими і не стати тягарем для ближніх», — пояснив кир Василій.

Наостанок проповідник подякував організаторам та всім доброчинцям щорічних зимових змагань.

«Іноді нам говорять, що дуже важко організувати служіння і відпочинок священика на парафії, бо грошей немає, людей немає… Але якщо є щире бажання і готовність вести людей до Бога, тоді назустріч вийде Сам Спаситель», — додав владика.

Після спільної молитви учасники змагань, ставши на лижі, змагались між собою на швидкість. За результатами двох спусків судді визначили переможців у кількох категоріях. Ними стали:

У категорії від 63 років і старші:

• І місце — о. Михайло Смолінський (Львіська архиєпархія)
  • ІІ місце — о. Дмитро Кривецький (Івано-Франківська архиєпархія)
  • ІІІ місце — о. Ярослав Біляїв (Коломийська єпархія)

У категорії 1964–1983 рр. народження:

• І місце — о. Віталій Токар (Івано-Франківська архиєпархія)
  • ІІ місце — о. Олексій Данилюк (Івано-Франківська архиєпархія)
  • ІІІ місце — о. Роман Дутчак (Тернопільсько-Зборівська архиєпархія)

У категорії від 35 років і молодші:

• І місце — бр. Микола Скірчук (Коломийська єпархія)
  • ІІ місце — бр. Василь Качмарський (Івано-Франківська архиєпархія)
  • ІІІ місце — бр. Руслан Копей (Івано-Франківська архиєпархія)

Нагородили переможців ювілейними медалями та почесними Митрополичими грамотами.

За матеріалами прес-служба Коломийської єпархії