«Любов завжди воскресає»: владика Діонісій Ляхович відвідав м. Ріміні та взяв участь у 45-ому національному з’їзді Руху Віднови у Святому Дусі

28 квітня 2023

У неділю, 23 квітня, владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Італії, відвідав українську громаду у м. Ріміні, відслуживши для вірних Божественну Літургію у співслужінні місцевого душпастиря о. Віктора Двикалюка. У ці дні єпископ отримав запрошення провести молитву за мир в Україні під 45 асамблеї Харизматичного Руху, що відбувається у Ріміні 22–25 квітня, що стало нагодою відвідати також українських вірних у місті.

У цю неділю, що має назву Неділя Мироносиць, також відзначалася пам’ять великомученика Юрія Переможця, відомого теж як Юрій-змієборець. Це його ім’я пов’язане з однією оповіддю із його життя, якою владика поділився на проповіді під час Божественної Літургії. Про це інформує Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

Історія появи святого Юрія-змієборця

Проповідник зазначив, що «на іконах ми бачимо великомученика Юрія у вигляді вершника, що сидить на білому коні і вбиває змія списом. Це зображення ґрунтується на переказі й належить до посмертних чудес святого великомученика Юрія. Це легенда, яка розповідає що недалеко від місця, де народився св. Юрій у місті Бейруті, в озері жив змій, що часто пожирав людей тої місцевості. Що це був за звір — удав, крокодил — невідомо. Люди тієї місцевості для угамування люті змія почали регулярно за жеребом віддавати йому на поживу юнака або дівчину. Одного разу жереб випав на дочку місцевого правителя. Її відвели до берега озера і прив’язали, де вона з жахом почала очікувати появи змія. Коли ж звір став наближатися до неї, раптом з’явився на білому коні світлий юнак, що списом вразив змія та врятував дівчину. Цим юнаком був святий великомученик Юрій. Це така легенда, символічний образ».

На думку владики, ця захоплююча легенда набуває особливого символізму в обставинах війни в Україні. «Сьогодні переживаємо не легенду, але дійсність про те, що той дракон-змій пожирає не одного хлопця, дівчину на рік, а інколи сотні на день на цій війні. Це вже апокаліптичний змій… Треба нам святого Юрія і Архангела Михаїла, щоб воював з цим змієм і його поборов, щоб невинних наших дітей не пожирав».

Любов лікує рани війни

І продовжив: «Цей змій зробив те, що Україна стала великим шпиталем. Тому треба жінок мироносиць, щоб намащували олією наших поранених дітей, а ми всі повинні стати лікарями душ і тіл. Теперішній час кличе усіх нас лікувати рани одні одних. Це робить сила любові. Любов, яку нам дарує Господь, хоч і засуджена на смерть, побита, терням увінчана, прибита тупими цвяхами, вбита, похована, закрита великим каменем. Проте, Любов воскресла! Закон любові — вічність! Тільки вона залишається назавжди, адже тільки вона може давати життя! Дракони будуть повержені у вогонь!»

Наприкінці богослужіння від імені цілої громади діти привітали архиєрея віршиками і подарували гарні пасочки та квіти. Отець Віктор також висловив слова вдячності владиці за візит та батьківське слово.

Наступного ж дня, 24 квітня, владика Діонісій Ляхович взяв участь у 45-ому національному з’їзді Руху Віднови у Святому Дусі (45 Convocazione Nazionale — Rinnovamento nello Spirito Santo), який проходив у м. Ріміні з 22 до 25 квітня під девізом «Хочемо побачити Ісуса» (Йо. 12, 21), який «прийшов, добро творячи та зціляючи всіх!» (Ді. 10, 38). На з’їзді були присутні понад сім тисяч членів цього харизматичного Руху.

Апостольського екзарха на цей з’їзд запросив Сальваторе Мартінес, попередній національний президент Руху, щоб у межах з’їзду взяти участь в Екуменічній молитві за мир у світі за участі кардинала Маріо Дзенарді, Апостольського Нунція із Сирії, єпископа Джованні П’єтро Дал Тозо, Апостольського Нунція на о. Кіпр та Йорданії, п. Леоніда Севастіянова, Президента Світового об’єднанння православних старовірних, п. Жанни Валеска, біженки з Києва, та Карлтона Діла, євангельського пастора з Брюсселю.

photo 2023 04 25 19.49.20

«Ми живемо у важкий час війни в Україні. Несправедлива, святотатська війна, яка приносить величезний біль, перетворюючи половину нашої країни на величезну лікарню. Важко змиритися з цією жахливою реальністю. Скільки сліз пролито з очей матерів, дітей, солдатів, багатьох поранених» — звернувся до присутніх владика Діонісій під час наданого слова.

У своєму слові він прочитав Молитву за мир і єдність в Україні на основі Господньої молитви, перед тим зазначивши: «Ми покликані доповнити в нашій історії, як каже святий Павло, „чого бракує стражданням Христа, для Його тіла, яким є Церква“ (Кол. 1, 24). Ми покликані заново вивчити молитву „Отче наш“, якої нас навчив Ісус, з прагненням миру та єдності».

Серед слів молитви прозвучало: «Отче наш, нехай святиться твоє ім’я, насправді, в серцях і розумі людей, у нас, у наших родинах і громадах, у всьому світі; нехай прийде Твоє Царство любові, гідності та світла, миру та справжньої справедливості. Нехай буде воля Божа, нехай це стане історією, життям віруючих; щоб Бог був усім у всьому, Божа воля полягає в тому, щоб ми мали мир».

photo 2023 04 25 19.49.18

На завершення єпископ додав: «Ми покликані вірити в Любов. Тільки любов може привести до Воскресіння. Божественну Любов можна засудити на смерть, катувати, розіп’ясти, поховати. Але Любов завжди воскресає! Так, ми віримо в Твою любов, Отче, і ми воскреснемо.

Господи Ісусе, в Тобі життя завжди перемагає! Ти є перемогою! Прийми у вічній радості душі тих, хто пожертвував своїм життям, віддавши його за любов до братів, за любов до своєї країни. І дай усім нам силу, віру і мужність на шляху до воскресіння, на шляху перемоги добра над злом, світла над темрявою, щоб кожен міг проголошувати: «Воскресла Любов перемогла!»