Луцький екзархат УГКЦ надав гуманітарну допомогу потерпілим від повені жителям Прикарпаття

4 серпня 2020

Укінці червня цього року інтенсивні грозові дощі спричинили виникнення стихійного лиха на Заході України, найбільш руйнівного за останні 60 років — підтоплено 285 населених пунктів. Найбільше постраждала Івано-Франківська область.

Українська Греко-Католицька Церква, намагаючись допомогти постраждалим від паводків на Заході України, звернулася до всіх небайдужих огорнути цих людей молитвою та співчуттям, а також долучитися до підтримки найбільш потребуючих.

Луцький екзархат УГКЦ і ВОБФ «Карітас-Волинь» організували збір допомоги для потерпілих від паводку на території Коломийської єпархії УГКЦ. Зокрема, парафії Луцького екзархату УГКЦ надали пожертви:

• Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ м. Ковель — 15 565 грн
  • Стрітення Господнього УГКЦ смт Іваничі — 700 грн
  • парафія Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ — 1 600 грн
  • Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно — 4 200 грн
  • Святого Миколая УГКЦ м. Рівне — 4 629 грн
  • Святого Василія Великого УГКЦ м. Луцьк — 5 502 грн
  • Святого Івана Богослова УГКЦ м. Рожище — 520 грн
  • Преображення Господнього УГКЦ м. Положево — 1 000 грн
  • Блаженного Василія Величковського УГКЦ м. Ковель — 900 грн
  • Преображення Господнього УГКЦ м. Радивилів — 2 400 грн
  • Святого архистратига Михаїла м. Вараш — 1 300 грн
  • Різдва Пресвятої Богородиці Катедра м. Луцьк — 3750 грн
  • Різдва Пресвятої Богородиці м. Ківерці — 210 грн

На фінансову допомогу вірних і жертводавців Луцького екзархату було придбано побутову техніку: 2 холодильники й 10 мультиварок. ВОБФ «Карітас-Волинь» підготував допомогу у вигляді продуктів харчування, постільної білизни, ковдр, подушок, посуду. Весь цей гуманітарний вантаж завезений до Коломиї директором фонду о. Володимиром Кметем. Відразу ж частину цієї допомоги було доставлено у смт Ланчин і передано для 9 родин. Другу частину вантажу «Карітас-Коломия» наступного тижня надаватиме потерпілим від повені відповідно до актів обстежень.

Минув місяць від руйнівного паводку, який знищив оселі, меблі, техніку, подвір’я, городи. Багато родин й досі не можуть оговтатися від збитків. Бракує техніки, щоби вивезти мул та каміння з дворів, розібрати навали. Влада виділила допомогу, але цього недостатньо, бо всі роботи з розчистки будинків, дворів, городів, не кажучи вже про відновлення будівель, потрібно оплачувати людям самостійно. Тому кожна краплина допомоги для потерпілих від повені важлива і прийнята з великою вдячністю. В одній із хат господарі, розчулені такою допомогою, зняли зі стіни різьблену ікону й подарували о. Володимирові на знак щирої вдячності та визнання того, що у світі живе безліч прекрасних людей — жертовних, небайдужих, відкритих на миттєву допомогу.

Від щирого серця дякуємо вірним Луцького екзархату УГКЦ за надану посильну допомогу людям, які постраждали від стихійного лиха! Нехай Господь благословить і винагородить ваші добрі справи! Нехай любов до ближнього та милосердя безустанно діють у серцях, спонукаючи до гарних намірів і справ!

За матеріалами Луцького екзархату УГКЦ