«Кожна бідна людина є нашим другом»: на Різдво владика Володимир Груца поблагословив обід для потребуючих

26 грудня 2023

25 грудня 2023 року, в день Різдва Христового, у приміщенні трапезної Львівської політехніки відбувся традиційний Різдвяний обід для бездомних та убогих мешканців міста Львова за участі єпископа-помічника Львівської архиєпархії владики Володимира Груци.

Організаторами різдвяної трапези для бідних є львівська Спільнота святого Еґідія. Її влаштовують у Львові з 2006 року, повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Свято розпочалося спільною колядою.

Владика Володимир звернувся з душпастирським словом, в якому наголосив, що у Різдві Ісус приходить до кожної людини. «Дорогі наші друзі, дякую всім, хто цей обід сьогодні організував. Різдвяні свята є також нашими особистими святами. Ісус прийшов до кожної людини: до убогого, потребуючої, переселенців. Нам дуже приємно, що наші переселенці чи внутрішньо переміщені особи також стали таким добрим знаряддям в наших руках і готові вже тут також послужити іншим. За це вам також особлива подяка. Перед тим, як будемо споживати нашу трапезу, приймімо в наші серця Боже слово — Євангелія празника Різдва Христового», — сказав архиєрей.

Відтак зачитав Слово Боже, яке розкриває подію народження Бога в убогій стаєнці Вифлеєму.

Усі разом промовили молитву «Отче наш» за захисників, потребуючих, за всіх тих, хто стоїть на варті нашої безпеки.

У коментарі для пресслужби Львівської архиєпархії духівник спільноти святого Егідія о. Іван Курилець розповів про місію цього свята: «Міжнародна спільнота святого Егідія впродовж десятки років проводить такі різдвяні обіди у різних куточках світу. Ця традиція походить з того, що для нас кожна людина, кожний бідний, хто шукає себе в цьому житті є нашим приятелем, другом. Кожна особа має ім’я. Наша спільнота кожного року запрошує поіменно різних людей на це різдвяне свято. Кожний приходить зі запрошенням, в якому вказано ім’я і прізвище і отримує обід… Ці люди є особливі. Ми бачимо в кожній людині те маленьке беззахисне дитя, яке приходить в цей світ і потребує захисту», — сказав священник.

«Цим обідом хочемо їм показати, що вони є цінні, не є маргіналізовані, бо про них пам’ятають і знають по-імені», — підкреслив о. Іван Курилець, духівник спільноти.