Івано-Франківська митрополія УГКЦ підписала з науковим закладом угоду щодо використання альтернативних джерел енергії

15 грудня 2021

Підписання відбулося в Університеті нафти і газу під час урочистого засідання ректорату з нагоди візиту до навчального закладу Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, який цими днями перебуває в Івано-Франківську.

Як повідомив першоєрарх, це ексклюзивна угода, яку вперше Церква підписує з науковим закладом. Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Суть домовленостей полягає в налагодженні співпраці між Церквою і вишем щодо використання альтернативних джерел енергії.

«Щось подібне ми планували свого часу в Патріаршому соборі з Блаженнішим Любомиром Гузаром, — поділився Блаженніший Святослав. — Але обладнання, яке потрібно було закупити за кордоном було надто дороге».

Загалом, як наголосив Предстоятель УГКЦ, енергоносії є дуже дорогими, зокрема, газ. Тому маємо вчитися користуватися іншими альтернативними джерелами енергії.

Першим пілотним проєктом, у межах угоди між університетом нафти і газу і Івано-Франківською митрополією УГКЦ, стане встановлення в найбільшому храмі Івано-Франківська — св. Володимира і Ольги, системи опалення з використанням стічних вод.

Як повідомив ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський необхідні роботи вже розпочато і завершити їх планують вже наступного року.