Івано-Франківська архиєпархія переймає досвід Німеччини з управління будівельними проектами і знайомить мера Івано-Франківська з новобудовою католицької гімназії

22 лютого 2019

19 лютого митрополит Володимир Війтишин та економ прот. Михайло Клапків в товаристві міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа відвідали Католицьку загальноосвітню школу ІІ-ІІІ ст. — гімназію св. Василія Великого. Крім того, побачити працю німецьких колег, перейняти цінний досвід та привезти в Україну нові ініціативи має на меті стажування трьох працівників будівельного відділу Івано-Франківської архієпархії в м. Кельн (Німеччина).

У ході зустрічі з мером представники Івано-Франківської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви на чолі із владикою Володимиром Війтишином, архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським, оглянули стан будівництва нового корпусу Католицької гімназії, у якому передбачені відповідні великі приміщення їдальні, що уможливлюватиме всім учням повноцінне харчування протягом обідньої перерви; спортивного залу, у якому школярі матимуть необхідний простір для фізичного розвитку; актової зали, яка є невід’ємною частиною будь-якої школи.

Половина робіт на будівельному майданчику нового корпусу гімназії уже завершена. Весною будівельники розпочнуть внутрішні роботи.

Спілкуючись, архиєрей та очільник міста також обговорили можливості подальшої спільної участі в соціальних проектах.

Крім того, протягом двох тижнів працівники будівельного відділу Івано-Франківського архиєпархіального управління УГКЦ о. Роман Кузьмінський та о. Іван Горнецький, а також о. Маркіян Букатчук проходять стажування в будівельних структурах Генерального вікаріату архидієцезії Кельн в Німеччині. Впродовж цього часу працівники вдосконалюватимуть свої знання про розвиток та управління будівельними проектами.

Метою цього стажування є перейняти досвід щодо процесу керівництва будівельними роботами, планування та розвитку проектних пропозицій та концепцій. Окремо важливим фактором для удосконалення власної роботи є закордонний досвід у сфері організації праці та структурного менеджменту.

Попри теоретичну частину, практика передбачає наочне ознайомлення зі зреалізованими будівельними проектами архидієцезії Кельн — католицькими школами, іншими навчальними закладами та об’єктами нерухомості. Серед чисельних заходів цього стажування — зустріч із генеральним вікарієм архидієцезії монсеньйором Маркусом Хофманном, якому представники Івано-Франківської архиєпархії подякували за гостинність та допомогу в розвитку Української Греко-Католицької Церкви.

Це стажування вже є третім із досі проведених. Минулого року набиратися нового досвіду до Німеччини їздили працівники сфери нерухомості та мас-медіа. Наступне стажування передбачає практику для працівників Лікувально-Діагностичного Центру Св. Луки.

За матеріалами інтернет-ресурсу «Релігія в Україні» та Прес-служби Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ