«Ідіть і свідчіть, прислухайтесь до своїх сердець і допоможіть Церкві відновитися», — митрополит Борис Ґудзяк

4 червня 2019

Новий митрополит Філадельфійський високопреосвященний владика Борис наприкінці церемонії інтронізації звернувся до кількох тисяч вірних, які 4 червня прибули до катедрального собору УГКЦ у Філадельфії не лише зі США, але й з України, Франції, Бельгії, Німеччини, Канади, щоб його привітати.

«Хочу засвідчити вдячність за довіру Папі Франциску, Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Дякую усім вам. За все, що зробив у своєму житті, завдячую батькам. Дякую всім владикам, священкам і вірним за те, що починаємо разом. Дякую, що Господь, Святий Дух і Церква мене покликали до душпастирства», — з такими словами митрополит Борис звернувся до присутніх на церемонії інтронізації.

Його промова була щирою і простою. Митрополит направився до маленької дівчинки на інвалідному візку: «Андріано, знай, що це твоя Церква, тобі тут завжди раді». Він виокремив серед тисяч вірних молоду монахиню і висловив сподівання на нові покликання у Церкві, бо тоді Церква буде живою і дієвою.

Владика Борис наголосив, що «гасло „від серця до серця“ — це те, що єднає усіх нас, бо коли ми будемо разом і відкриємо свої серця один одному — відбудеться чудо».

«Діти цієї Церкви, ми не маємо права не свідчити свою віру. Ідіть і свідчіть, прислухайтесь до своїх сердець і допоможіть Церкві відновитися. Відновімося і ми усі, без нарікань, без ревнощів. Моліться кожен ранок і вечір — і це змінить ваше життя, молитва поновить ваше життя надією», — закликав вірних митрополит Борис.

Присутній на церемонії інтронізації Посол України в США Валерій Чалий назвав цю церемонію інтронізації «найвеличнішою з усіх, на яких він побував»: «Потужна делегація політиків і громських діяів знають вашу діяльніст по всьому світу. Хочу вам подякувати за спільну справу плекання української мови і кульутри, України, яка в кожному серці. Пишаюся за усі Церкви, які несуть віру українцям в Америці. Щасливий, що як посол маю честь допомогти як дипломати у спільіей справі — це мир, нормальнее життя, засноване на правильних цінностях. Це важливо зараз, коли Україна перебуває під атакою тих, хто наразі йде неправильним шляхом. Я сподіваюся, що ми всі разом зробимо так, щоб українці відчули, що віра ім допомагає пересилити всі розбіжності, які між ними зараз є., і разом прийти до тої мрії, яку ми усі маємо. Я побував на 9-ти інавгураціях президенських, але ця інтроназація найвеличніша».

Фото: Валерій Чалий
За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України