«Хто вірить у Воскресіння, той вірить у мир і майбутнє», — владика Володимир Груца в інтерв’ю для німецького видання

2 червня 2024

«Лише людина миру має майбутнє. Пасхальна таємниця, Воскресіння, теж є святом миру. Хто вірить у Воскресіння, той вірить у мир і майбутнє». На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца в інтерв’ю для Radio Horeb — німецькомовного християнського радіо. Розмова відбулась під час Католицьких днів (Katholikentag), що тривають від 29 травня у Німеччині.

Інтерв’ю вийшло 30 травня 2024 року у прямому ефірі Radio Horeb з нагоди Католицьких днів під час обідньої молитви «Ангел Господній», яку зачитав владика Володимир.

Переклад інтерв’ю здійснений пресслужбою Львівської архиєпархії УГКЦ.

З нами є владика Володимир з України. Ми його зустріли по дорозі і покликали на це інтерв’ю. Владико, чому Ви є на цих Католицьких днях в Ерфурті?

Тут збирається Церква. Це зібрання спільноти є чимось надзвичайно чудовим. Я є делегованим від нашої Церкви бути тут присутнім.

Чи є велике зацікавлення зі сторони української Церкви німецькою Церквою?

Ми звичайно багато користаємо з досвіду німецької Церкви. Водночас, зі своєї сторони, можемо зробити свій внесок у духовність німецької Церкви.

Мото і тема цих днів, що людина має майбутнє. Що ви можете сказати на тему миру? Що означає питання миру для людей в Україні?

Зі словом «мир» наші люди в Україні лягають спати і прокидаються. У буденному житті, можливо, не дуже приділяємо увагу цьому слову, його проблематиці. Проте в країні, де триває війна — це слово стає особливим.

Що ви вже для себе почерпнули з цих зустрічей та відвідин?

Щойно ми мали ранкову молитву, з якої повертаємося. Хочу звернути увагу на мотто цих днів. З нього виокремлюється думка, що лише людина миру має майбутнє. Пасхальна таємниця, Воскресіння, теж є святом миру. Хто вірить у Воскресіння, той вірить у мир і майбутнє.

Проблематика миру є дуже політизована. Як ви дивитеся на мир з духовної сторони?

Мир починається у моєму серці і моїй душі. Тобто, якщо в моєму серці є мир, то я буду його випромінювати. Все, що є довкола мене, буде кращим і справедливішим.

Дякую і бажаю всім слухачам Божого благословення.

Переглянути розмову німецькою мовою можна за посиланням:

Нагадаємо, що упродовж 29 травня 2024 року у м. Ерфурт (центрально-східна частина Німеччини) 103 раз розпочалися «Католицькі дні» («Katholikentag»).

Ця християнська зустріч, яка зазвичай відбувається раз на два роки в різних містах Німеччини. Її організовує головна організація католицьких мирян — Центральний комітет німецьких католиків (ZdK). Приймаючою стороною завжди виступає місцева єпархія, в даному випадку єпархія Ерфурта на чолі з єпископом Ульріхом Неймайром. Katholikentag — це суміш фестивалю віри та дискусійного форуму для обговорення актуальних питань політики, церкви та суспільства. Вперше Католицький фестиваль відбувся в Майнці в 1848 році.