«Хто нам найбільше може допомогти, як не Пресвята Богородиця?» — владика Микола Бичок у Вейвілі

2 жовтня 2024

У неділю, 29 вересня, у церкві Покрову Пресвятої Богородиці у Вейвілі (Аделаїда, Австралія) чисельно зібралися парафіяни та гості, щоб відсвяткувати храмове свято.

Святкування розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у співслужінні з о. Тарасом Горпиняком, адміністратором храму Покрову Пресвятої Богородиці у Вейвілі, о. Зеноном Рацьким, адміністратором храму Свв. Володимира і Ольги у Вудвілі, та дияконом Володимиром Демчинським. Про це зазначає пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Звертаючись до вірних під час проповіді, владика Микола зауважив: «Кожен день церковного року присвячений пам’яті якогось святого. Але ми також маємо Богородичні свята, які присвячені Матері Божій, у які ми в особливий спосіб величаємо Пресвяту Богородицю як ту, яка принесла Спасителя, як ту, яка у свій спосіб безпосередньо діткнулася до спасіння людського роду». Архиєрей також розповів про значення свята Покрову Пресвятої Богородиці для українського народу, згадуючи історичні події, пов’язані із цим святом.

«Коли поглянути на нашу єпархію, зокрема на початок 1950-х років, коли наші люди шукали кращої долі, ось тут, на далеких землях Океанії, Австралії і Нової Зеландії, вони також принесли з собою в серці цю любов до Божої Матері. Саме тому в нашій єпархії є аж чотири храми, присвячені на честь Покрову Пресвятої Богородиці. Бо хто нам найбільше може допомогти, як не Пресвята Богородиця? Саме тому празник Покрову Пресвятої Богородиці завжди був, є й буде виявом великої любові та вдячності для Пресвятої Богородиці, та днем радісної прослави і звеличення її покрову та заступництва», — підсумував владика Микола.

Наприкінці Божественної Літургії отець Тарас Горпиняк подякував владиці Миколі, о. Зенону та диякону Володимиру, а також усім парафіянам і гостям за їхню присутність і за спільну молитву. «Ми разом сьогодні вознесли молитву до Господа Бога. Ми молилися за всіх нас, за Україну, за її перемогу, за здоров’я та спасіння парафіян і гостей нашого храму. Нехай Господь щедро вас благословить за вашу присутність і за вашу любов до Господа Бога», — сказав о. Тарас.

Опісля всі зібралися на святковий обід у парафіяльному залі, де мали нагоду розділити радість цього парафіяльного свята.