ХІV Міжнародна піша проща родин мігрантів молитовно завершилася у Зарваниці

12 серпня 2019

Учасники ХІV Міжнародної пішої прощі родин мігрантів та людей доброї волі «Самбір-Зарваниця» прибули 9 серпня до Марійського духовного центру «Зарваниця», подолавши за вісім днів 300 кілометрів шляху. Паломництво відбулося з благословення голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна. Пішу ходу очолили о. Антон Борис — духівник прощі та парох смт. Ружин (Житомирська область) о. Іван Стефанишин.

ХІV Міжнародна піша проща родин мігрантів молитовно завершилася у Зарваниці

Цьогорічна проща проходила під гаслом «Коли ви молитесь». Участь в ній взяли понад 268 прочан, серед яких заробітчани з 16 країн світу, зокрема з Угорщини, Італії, Чехії, Німеччини, Польщі, Іспанії, Канади, США, Нідерландів, Швеції, Великої Британії, Мексики, Румунії, Греції, Словенії, Ізраїлю. Окрім того, пішу прощу пройшли родичі мігрантів з 12 країн світу. Наймолодшому паломнику – 7 років, найстаршому – 86.

Протяжність цьогорічної прощі Самбір-Зарваниця сягнула 300 км, а проходив духовний похід таким маршрутом: 2 серпня — Самбір-Черхава-Попелі; 3 серпня — Орів-Нижня Стинява (Львівщина); 4 серпня — Тинява-Болехів-Долина; 5 серпня — Брошнів-Осада-Брошнів-Новиця; 6 серпня — Завій-Посіч-Івано-Франківськ; 7 серпня — Клубівці-Нижнів (Прикарпаття); 8 серпня — Монастирська-Бучач; 9 серпня — Білявинці-Зарваниця (Тернопілля).

Прибувши до Зарваниці, паломники спільно молилися перед чудотворною іконою Зарваницької Матері Божої. Опісля, у крипті дзвіниці Марійського духовного центру відслужили Панахиду за світлої пам’яті о. Василем Поточняком, який був засновником та першим духовним опікуном цієї прощі.

У суботу архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Малій базиліці Зарваницької Матері Божої. Після богослужіння митрополит тепло привітав усіх прочан та подякував за їхню жертовність, яку вони проявили у восьмиденній нелегкій дорозі до святого місця. Також традиційно ввечері відбувся похід зі свічками до чудотворного місця, де відслужили Молебен до Пресвятої Богородиці.

В цей день програма прощі була надзвичайно насиченою. Крім спільної молитви, паломники працювали в групах, брали участь у фестивалі мігрантської творчості, а пізно ввечері відвідали фестиваль кукурудзи, який вже традиційно відбувається в період прощі.

Завершилося паломництво у неділю, 11 серпня, спільною молитвою. Учасники прощі разом взяли участь у Божественній Літургії, яку у Малій базиліці відслужив референт зовнішніх зв’язків Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Віталій Храбатин разом з іншими священнослужителями.

За матеріалами Марійського духовного центру «Зарваниця» та Пасторально-міграційного відділу УГКЦ