Голова ПМВ владика Степан Сус семінаристам Івано-Франківська: «Не бійтеся бути новаторами»

19 лютого 2020

«Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати». Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час зустрічі з вихованцями Івано-Франківської духовної семінарії.

Зустріч, у якій також взяли участь працівники Пасторально-міграційного відділу о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький та ректор семінарії прот. Роман Микієвич, відбулась у межах традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій Української Греко-Католицької Церкви для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

«Наша Церква не є закрита сама в собі. Хто хоче розвиватися, зростати, бути ефективним — має не боятися виходити із зони власного комфорту. Основна ціль перебування у семінарії — навчитися служити Богові та людям. І протягом всього життя, всього вашого служіння ви бути вчитися виходити за межі власного комфорту, за межі власних парафій», — зазначив владика Степан, звертаючись до семінаристів.

Єпископ підкреслив, що Церква XXI століття має бути мобільна, гнучка і реагувати на всі виклики сьогодення. «На мою думку, концепція капеланського служіння — йти до людей, бути з ними, з ними працювати, бути відкритими. Першим капеланом був Ісус Христос. Він не сидів у синагозі і не казав: „Ходіть всі сюди. Я є ваш Вчитель“. Він йшов до людей — і ми так само маємо робити», — наголосив голова Пасторально-міграційного відділу.

Розповідаючи про діяльність ПМВ, владика відзначив, що на сьогодні відділ опікується українцями у різних куточках світу — в Європі, Азії і Африці, де ще немає ієрархічних структур УГКЦ.

«Є багато місць, де українці чекають на свого душпастиря. Ми щойно їхали до вас і зателефонували з Тенеріфе. Є українці, але немає української Церкви і школи. Просять священника», — розповів єпископ.

«Я вас заохочую, щоби під час перебування у семінарії ви справді думали над тим, що ви можете зробити для нашої Церкви, які ще є прогалини у нашому душпастирстві, що ми можемо особливого запропонувати нашій Церкві в XXI столітті — підходи, методи. Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати», — підкреслив голова ПМВ владика Степан Сус.

Своєю чергою о. Андрій Гах презентував діяльність ПМВ, географію душпастирства, розповів про напрями і особливості праці. Зокрема про проведення спецкурсу для семінаристів передостаннього року навчання, який Пасторально-міграційний відділ щорічно організовує, щоби ознайомити майбутніх душпастирів з можливостями і особливостями служіння для вірних УГКЦ за межами України. А також про духовно-формаційні семінари для священників-місіонерів та Форуми мігрантів Української Греко-Католицької Церкви.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ