Глава УГКЦ: «Той, хто намагається нам насильно щось накидати, перебуває в тіні країни смерті й сіє навколо себе смерть»

24 січня 2022

Кожного разу, коли ми чуємо, що на кордонах нашої держави збільшується кількість війська, коли тривожиться цілий світ, коли навіть деякі країни готують евакуацію родин своїх дипломатів з України і кажуть своїм громадянам не їхати до України, це все тільки збільшує страх. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у неділю по Богоявленні.

«Але ми сьогодні, — додав проповідник, — читаючи про визволення з темноти, про можливість побачити велике світло, якось по-іншому бачимо навіть ту складну драматичну ситуацію». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, у сьогоднішньому Євангелії Матей показує нам Ісуса Христа, якого після хрещення у Йордані спокушав диявол у пустелі. Христос постив сорок днів і сорок ночей, а відтак сьогодні урочисто розпочинає свою проповідь. Властиво, сьогодні ми бачимо Ісуса Христа, який є на початку своєї місії і в повноті сили Божої проголошує початок якогось нового періоду в історії людини», — розповів він.

Тривожна ситуація Української Держави

Предстоятель наголосив, що те світло, яке сяє з проповіді Христа, є для нас, українців, змістом особливої надії. Бо ми справді сьогодні живемо у великому страху, у великій непевності.

Маючи на увазі сьогоднішню ситуацію з військами сусідньої держави-агресора на кордонах України, Глава УГКЦ зауважив, що кожного разу, «коли людина думає, що когось силою можна примусити ісповідувати щось, тоді та людина перебуває в темряві, у тіні країни смерті, бо вона сіє смерть навколо себе, а не життя».

Єдність із Україною усього світу

Блаженніший Святослав нагадав, що з Україною сьогодні єднається весь християнський цивілізований світ. «Буквально останніми днями до заклику владик України починає поволі долучатися цілий світ. Цього тижня ми почули заклик усіх католицьких єпископів Європи, які об’єднані в Конференцію католицьких єпископів Європи. Вони висловили солідарність з нашим народом, з Церквами України і закликали всіх християн Європи до молитви за мир», — сказав він.

За його словами, завтра готується ще одне звернення України та Польщі, де чітко буде засуджено темряву агресії і сказано, що кожного разу, коли людина утверджує право сильного, замість утверджувати силу права, вона перебуває в темряві.

Увесь світ звертає свої очі на Україну

Також до підтримки України приєднуються всі єпископи УГКЦ з-поза меж України: Канади, Бразилії, США… Увесь світ звертає свої очі на Україну.

«Ми сьогодні бачимо, що не той сидить у країні смерті, хто утверджує мир, не той перебуває в лабетах темряви, хто легітимно обороняє свою країну, а той сидить у темряві, хто поклоняється молоху війни в сучасних обставинах, — переконує Блаженніший Святослав і додав: — Тому сьогодні ми дякуємо Господу Богу, який через нас християн в Україні продовжує просвічувати український народ і Українську Державу».