Єпископ Йосиф Мілян перебуває з робочим візитом в Іспанії

8 травня 2019

5 травня 2019 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, із душпастирським візитом відвідав українську громаду в іспанському місті Олот, що в провінції Жирона. В Іспанії владика перебуває з робочим візитом як голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, тому було також проведено ряд офіційних зустрічей із представниками тамтешнього духовенства.

Єпископ Йосиф Мілян перебуває з робочим візитом в Іспанії

Зустріч із українською громадою міста Олот

У неділю єпископ очолив Божественну Літургію у місцевому храмі у співслужінні з адміністратором о. Юрієм Стасюком. Звертаючись до вірних архиєрей зазначив: «Щоби справді утвердитися у вірі у Воскресіння, треба подбати про труд того бачення. Бо каже Господь, що лише людина чиста серцем Бога побачить. Щоби побачити на цій землі сліди Бога і Його обличчя, щоби відчути, що Господь насправді воскрес і несе це воскресіння кожному з нас, ми мусимо подбати про чисте благородне людське серце. Тому у цю неділю Антипасхи я зичу всім нам щоразу воскресати до нового життя, змиваючи усю свою віроломність, усю неправду і нечистоту з власного серця у святій сповіді. Покаяння — це не втеча від проблем. Каятися зі своїх гріхів, своїх провин може лише відважна людина».

Після молитви, звертаючись до місцевих жінок, владика привітав їх із Днем матері. Зазначимо, що саме цього дня в Іспанії відзначали це свято.

У своєму привітанні єпископ зауважив: «У Києві стоїть пам’ятник княгині Ользі — сильній вольовій жінці, яка провадила Україну в християнство, яка боронила українську землю, яка виховала чоловіка, що був острахом цілої Європи. Вважаю, що в Україні жінки — суцільні „Ольги“. Сьогодні святкуємо день пошани жінки. Її особлива роль не тільки у красі цього світу — лише вона вміє принести в дім радість, порядок і спокій».

Пізніше архиєрей зазначив, що молиться за те, щоб Господь обдаровував українок жіночою ніжністю і надзвичайною силою вміти перетворювати цей світ у щось прекрасне: «Щоби обдаровував вас добрим здоров’ям і щоби ви кожного дня горнулися до Божої віри, Його любові і Його милосердя. Щоби де б ви не були на своєму життєвому шляху, Бог благословив вас миром і душевним спокоєм і щоби дарував вам у доброму здоров’ї, благополуччі і родинному мирі многая і благая літа!»

Окрім цього, по завершенні Божественної Літургії владика Йосиф Мілян разом із місцевою громадою взяли участь в традиційних для українського народу великодніх гаївках.

Зустріч із архиєпископом Барселони

У межах душпастирського візиту до українців греко-католиків Іспанії голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ єпископ Йосиф Мілян зустрівся з архиєпископом Барселони, кардиналом Хуаном Хосе Омеллою. Єпископ подякував кардиналу за можливість служіння для вірних УГКЦ на теренах архиєпархії. Сторони також обговорили подальшу співпрацю. Також у зустрічі взяв участь секретар ПМВ о. Андрій Гах.

Зустріч із місцевим єпископом Мурсії

«Українці — дуже традиційні і для них вкрай важливо молитись у своєму обряді. Намагаючись інтегруватись в суспільство, в якому вони перебувають, наші люди далеко від рідного дому найбільше потребують духовної опіки». Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ єпископ Йосиф Мілян під час зустрічі з єпископом Мурсії Хосе Мануелем Лоркою Планесом.

Владика Йосиф наголосив, що завданням ПМВ та Ординаріату є піклування про те, щоб громади були повноцінними парафіями, бо сьогодні в Іспанії йдеться про нову діаспору українців, які вже мають іспанське громадянство, житло та налаштовані жити у цій країні.

«Ми говоримо про велику кількість мігрантів з України в Європі. Тому сьогоднішній візит є візитом ввічливості, щоб разом подбати про добро для наших людей, бо саме на Пасторально-міграційний відділ УГКЦ покладене завдання дбати про тих вірних УГКЦ, які опинилися за межами рідної держави», — зазначив голова ПМВ.

Владика Йосиф висловив подяку за підтримку української громади Мурською дієцезією.

Від ПМВ у зустрічі також взяли участь о. Андрій Гах, о. Віталій Храбатин і о. Роман Ільницький.

Захід відбувся у рамках душпастирського візиту владики Йосифа Міляна і представників ПМВ до українців греко-католиків Іспанії.

Божественна Літургія із українською громадою міста Мурсія

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян у співслужінні з вікарієм Ординаріату для східних католиків в Іспанії о. Андресом Мартінесом Естебаном та священиками з Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрієм Гахом, о. Віталієм Храбатиним та о. Романом Ільницьким відслужили Літургію для вірних парафії Покрови Пресвятої Богородиці в іспанській Мурсії.

Парафія засновина у 2001 році. Парохом громади є о. Віктор Пархоменко.

Після Богослужіння єпископ зустрівся і поспілкувався з українською громадою, зокрема парафіяльною радою.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ