«Дозвольмо Богові бути нашим Богом», — владика Володимир Груца у Неділю по Воздвиженні
«Сьогодні, у неділю по Воздвиженні чесного Хреста, дивимося на хрест великодніми очима. Ми в черговий раз приймаємо в наше життя правду, що після Страсної п’ятниці завжди наступає Великдень. Бо ще не було в історії такого, щоб так не сталося. Закінчаться терпіння нашого народу, бо все на цій землі, що має початок, має і кінець». Про це зауважив єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца у роздумах на Неділю по Воздвиженні, 15 вересня 2024 року.
«Всіх нас чекає вічність, до якої прямуємо та готуємося. Це не є якесь залякування, а благовість християнства. Скільки було в історії держав, імперій, спогади про яких є лише в архівах? А Церква живе, незважаючи на стільки переслідувань, коли лилася кров мучеників та мучениць», — продовжив свої роздуми під час проповіді владика Володимир Груца, як зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.
Ісус супроводжує кожного у житті
Основним лейтмотивом проповіді єпископ обрав слова із недільного євангельського уривку від Марка (Мр. 8, 34–9, 1): «Коли хто хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме на себе свій хрест і йде за мною».
Цей вислів, зауважує проповідник, може мати суперечність в собі. Бо ж хто хоче добровільно шукати хрест, який є символом терпіння, смутку. Але ми не є самі на «хресній дорозі» нашого життя. Ми не йдемо одиноко, а крокуємо за Ісусом Христом. «Він нас не лише запрошує, а ще більше, жертвує своє життя. Коли зустрічаю хрест, то маю щось спільного з Ісусом. Ми труднощів не обминемо, але з Богом є легше їх нести», — наголошує він.
Дозвольмо Богові бути нашим Богом
У світлі різних подій, — каже владика Володимир, — може скластися враження, що Бог покинув світ. Навпаки, це радше світ віддаляється від Бога. «Бог з великої любові до людини подарував їй свободу і вільний вибір, яких ніколи не забере, навіть якщо людина ними зловживають. Тому Ісус запрошує до наслідування словами: „Коли хто хоче…“», — підкреслив він.
Відтак архиєрей застеріг перед небезпекою відкинути Бога: «Хтось може сказати Богові: „Я не хочу. Не втручайся в моє життя“. Або думаємо в розпачі, що наша ситуація така безнадійна, що Бог не зможе нічого змінити. Тоді не дозволяємо Богові бути для нас Богом».
Також проповідник підкреслив, що євангельське слово сьогодні наголошує на спасінні душі. «Ми не знаємо, якою буде політична і економічна ситуація в нашій державі і світі, якими будуть наслідки війни; невідомо, що очікує нас взимку; якими будуть ціни на комунальні послуги, продукти… Цього всього ніхто з людей не може докладно передбачити, але є очевидним те, що треба дбати про спасіння душі, яка буде жити вічно», — ствердив він.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ