Декрет проголошення Правильника протопресвітера УГКЦ

Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Мир у Господі!

Протопресвітер — це пресвітер, поставлений на чолі єпархіальної округи, в якій від імені єпархіального єпископа виконує певні завдання, визначені законом [див. кан. 276 ККСЦ]. Протопресвітер, крім влади і повноважень, наданих йому партикулярним правом, має права і обов’язки, які окреслені в канонах 276–278 ККСЦ.

Беручи до уваги норми канонів 35 та 36 Канонів партикулярного права УГКЦ, які стисло говорять про повноваження протопресвітерів [див. Спецвипуск Благовісника Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ (2015), 15], Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня — 6 вересня 2015 року Божого, — аби допомогти протопресвітерам звершувати їхнє служіння, — затвердив Правильник протопресвітера УГКЦ, завданням якого є у світлі сучасного церковного законодавства представити норми щодо уряду протопресвітера УГКЦ.

Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков,

проголошуємо

Правильник протопресвітера УГКЦ,

який затвердив Синод Єпископів УГКЦ,
що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня — 6 вересня 2015 року Божого
(постанова № 16),

і постановляємо:

впровадити його в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному веб-сайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua) [див. кан. 15 Канонів партикулярного права УГКЦ].

Текст цього Правильника має бути також опублікований у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,